Jaki wpływ na naszą pracę ma to co jemy?

To, w jaki sposób się odżywiamy, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a także na kondycję i samopoczucie. Nasze odżywiane ma również związek z tym, jak nam idzie w pracy i jak wykonujemy codzienne obowiązki zawodowe. Jedzenie z jednej strony może bowiem dodawać energii i pobudzać do działania, a z drugiej – powodować senność, ospałość i całkowity spadek kreatywności. Trzeba więc zwracać uwagę na to, co i w jakich ilościach jemy.

Zdrowe odżywianie jest motorem napędowym dla wszystkich przemian zachodzących w naszym organizmie i wpływa na wszystkie funkcje życiowe. Warto więc odżywiać się zdrowo i pełnowartościowo, zamiast zapychać się niezdrowymi produktami, które powodują nie tylko ospałość i brak energii, ale również są pełne pustych kalorii i sztucznych substancji, które nie są obojętne dla funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli wiec na co dzień odczuwasz zmęczenie, kiepsko się czujesz lub masz różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, warto dobrze się przyjrzeć temu, co masz na talerzu.

Złe jedzenie może prowadzić do poważnych chorób

usg jamy brzusznej gdynia prywatnieZanim zmienisz dietę i wyeliminujesz z niej wszelkie niewskazane produkty, warto sprawdzić swój ogólny stan zdrowia i ocenić kondycję. Dobrze jest wybrać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, poprosić o skierowanie na badania krwi, a także zrobić kilka nieinwazyjnych badań obrazowych. Przyda się między innymi USG jamy brzusznej Gdynia prywatnie, dzięki któremu można wykryć wiele chorób jamy brzusznej w początkowym stadium, gdy jeszcze nie dają żadnych objawów. USG brzucha dobrze jest wykonywać regularnie, zwłaszcza gdy mamy świadomość, że nie odżywiamy się zbyt zdrowo i możemy sobie pracować na wiele przewlekłych dolegliwości. Oczywiście, oprócz badań, warto również popracować nad zmianą diety i wyeliminowaniem niezdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrezygnować od razu ze wszystkich nawyków, na które przecież pracowaliśmy przez długie lata, dobrze jest krok po kroku wyrzucać z jadłospisu niewskazane produkty.

Jedzenie, które dodaje energii

Aby być aktywnym i pełnym energii w ciągu całego dnia pracy, warto przede wszystkim pamiętać o tym, by codziennie rano jeść śniadanie. Wiele osób, najczęściej z braku czasu, rezygnuje ze śniadania i o poranku wypija tylko kawę. To kiepskie rozwiązanie, które może prowadzić do wielu dolegliwości. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, który dodaje energii, podkręca metabolizm, a jednocześnie dostarcza naszemu organizmowi cennych i wartościowych substancji odżywczych. Zjedzenie śniadania nie jest ani czasochłonne, ani jego przygotowanie bardzo skomplikowane. Warto więc codziennie rano wygospodarować kilka minut na spokojne zjedzenie wartościowego posiłku. Pamiętajmy też, by także w czasie pracy odżywiać się wartościowo. Lepiej jest poświęcić kilka minut w domu na zrobienie sałatki czy innego zdrowego posiłku, zamiast codziennie żywić się w firmowym bufecie czy kupować gotowe kanapki i przekąski. Gdy zmienimy dietę na lepsze, niemal od razu poczujemy się lepiej, lżej i będziemy mieć więcej energii na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *