Czy wiesz, w jakich okularach będzie Ci ładnie?

Jeśli kupujesz nową parę okularów i zadajesz sobie pytanie „ale które okulary naprawdę do mnie pasują?”, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Oprócz pewnych podstawowych zasad dotyczących kształtu twarzy i rozmiaru okularów, przy wyborze nowych okularów ważny jest Twój gust i przeznaczenie (czytanie, sport, prowadzenie pojazdu itp.).

Najlepszym punktem wyjścia jest Twoja aktualna para okularów. Jeśli ogólnie podoba Ci się ich wygląd, możesz po prostu zdecydować się na podobny kształt oprawek. Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś nowego lub kupujesz pierwszą parę okularów, przygotowaliśmy listę podstawowych wskazówek, które ułatwią Ci znalezienie idealnej pary.

Idealne okulary dopasowane do kształtu Twojej twarzy

Czy istnieje oprawka okularów, która podkreśli kształt mojej twarzy? Jest to najważniejsze pytanie, gdy na rynku pojawia się nowa para okularów i chociaż każda twarz jest wyjątkowa, istnieją pewne podstawowe wytyczne przy wyborze okularów. Oprócz osobistego gustu, kształt twarzy często decyduje o tym, czy okulary będą harmonizować z twoją twarzą. Z pewnością optyk Gajewski, pomoże Ci w podjęciu tej trudnej decyzji. Dalej kilka podstaw.

Czytaj dalej, ponieważ wyjaśniamy typowe kształty twarzy i przedstawiamy rekomendacje dotyczące oprawek, które będą wyglądać fantastycznie.

Jakie okulary pasują do kształtu mojej twarzy?

Okulary na kwadratowe twarze

Ponieważ czoło, policzki i podbródek są jednakowo szerokie, a szczęka jest raczej wyraźna, kwadratowe twarze są często charakterystyczne i kanciaste. Osoby o takim kształcie twarzy świetnie wyglądają w owalnych lub okrągłych okularach, ponieważ łagodzą one kanciaste rysy. Okulary lotnicze lub modele w stylu kocich oczu pochlebiają na kanciastej twarzy. Z drugiej strony okulary z kwadratowymi oprawkami podkreślają kanciaste twarze i dlatego nie są zalecane, chyba że celowo wybierasz raczej surowy styl.

Okulary na okrągłe twarze

W twarzach okrągłych wszystkie cechy mają jednolity kształt. Policzki i czoło mają mniej więcej tę samą szerokość, podbródek jest okrągły, a twarz ma miękki wygląd. Prostokątne kształty okularów nadają okrągłym twarzom konturu, wydłużają optycznie i zwężają twarz. Ramki powinny być eleganckie, ale nie za cienkie. Unikaj okrągłych lub owalnych okularów, ponieważ sprawią, że twarz będzie wyglądać na okrągłą.

Okulary do twarzy w kształcie serca

Typowe cechy twarzy w kształcie serca to szerokie czoło, wydatne kości policzkowe i wąski, zwężający się podbródek. Prawie każda oprawka wygląda dobrze na tym kształcie twarzy. Zakrzywione okulary, szersze ku górze, nieco konturują twarz. Przede wszystkim owalne i okrągłe okulary spłaszczają twarze w kształcie serca i zapewniają im wizualną równowagę. Delikatne oprawki zapewniają bardziej miękkie kontury i bardziej harmonijny wygląd. Niekorzystne są jasne kolory i szerokie ramki, podkreślające kształt serca.

Okulary do owalnych twarzy

Proporcje owalnych twarzy są zwykle wyważone i harmonijne. Podczas gdy podbródek i czoło są raczej wąskie, policzki są bardziej wyraziste. Owalna twarz jest około dwa razy dłuższa niż szersza. Osoby o takim kształcie twarzy mogą łatwo znaleźć idealną parę okularów. Mogą nosić każdy styl, okrągły, kanciasty lub odważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *