Faktoring w biznesie polega na sprzedaży faktury wystawianej dla klienta trzeciej firmie finansującej / faktoringowej w celu otrzymania większości wartości danej faktury jako zaliczki płatności od klienta końcowego / płatnika.
Firma faktoringowa opiera swoje finansowanie na należnościach swoich klientów. Firma faktoringowa polega na zdolności klienta końcowego lub „płatnika” do zapłaty należności lub zadłużenia. Stąd nazwa – faktoring. Klient końcowy jest informowany, że jego „zadłużenie” należy teraz zapłacić firmie faktoringowej
Powody, dla których tak wiele firm korzysta z takiego instrumentu finansowego mogą być następujące:
- Faktoring przez internet bądź klasyczny znacznie poprawia przepływy pieniężne, które mogą napędzać wzrost, a co za tym idzie zysk firmy.
- Daje firmom możliwość nieograniczonego wzrostu, a jedynymi ograniczeniami są tempo sprzedaży ich firm oraz zdolność ich klientów końcowych / płatników do płacenia rachunków.
- Firmy nie znajdują się w typowej sytuacji kredytowej lub linii kredytowej, w której mają tylko pewną kwotę złotych, która po ich wykorzystaniu nie pozwala im uzyskać wymaganego przepływu środków pieniężnych lub zwiększonego kapitału kredytowego lub roboczego, które muszą rozwijać w swojej działalności.
- Daje możliwość nieograniczonego wzrostu, płacąc przy tym niewielką opłatę.
Jakie są opłaty lub koszty korzystania z faktoringu?
Koszt faktoringu różni się znacznie w zależności od kilku różnych czynników. Zasada pierwsza opiera się zazwyczaj na tym, jak długo klient musi zapłacić za faktury, a następnie na wielkości działalności, na jaką firma chce otrzymać finansowanie, w jakiej branży się znajduje i ile naprawdę jest warta klientów biznesowych / klientów / płatników.
Opłaty za finansowanie zaczynają się już od 1% całkowitej wartości faktury, a cena będzie wielowarstwowa, ponieważ faktura pozostaje niezapłacona. Każdego dnia lub co 5, 10, 15 lub 30 dni, w zależności od tego, w jaki sposób firma faktoringowa umówiła się ze swoim klientem, opłata będzie się stopniowo zwiększać. Czasami ustalana jest opłata ryczałtowa, aby firma dokładnie wiedziała, ile będzie spadać z każdej faktury.
Jak długo trwa rozpoczęcie faktoringu?
Każda firma faktoringowa potrzebuje nieco inną ilość czasu, ale zazwyczaj będzie to można konfigurować. Zwykle jednak firma chcąca wejść w temat faktoringu powinna spodziewać się procesu trwającego od 7-14 dni. Szczególnie firmy oferujące faktoring przez internet mogą być dumne z możliwości szybkiego zaoferowania finansowania dzięki nowej aplikacji online i łatwym możliwościom podpisywania za pomocą elektronicznego podpisu! Dzięki temu proces ten jest teraz łatwiejszy dzięki i możesz otrzymać faktoring w ciągu zaledwie 3-7 dni.
Jeśli chcesz uzyskać wycenę lub rozpocząć proces otrzymywania faktoringu – to proste. Wystarczy się skontaktować z firmą, która się tym zajmuje. Poznasz podstawowe podstawowe informacje, otrzymasz ofertę w ciągu kilku godzin. To naprawdę banalne!