Wózki widłowe: dlaczego kurs jest koniecznością?

Wózki widłowe są niezbędnym elementem wyposażenia w przemyśle transportu materiałów. Wykonują zadania, których ludzie po prostu nie mogą wykonać samodzielnie. Podczas gdy wózki widłowe są ogromnym atutem każdego magazynu, oczywiste jest również, że istnieją potencjalnie niebezpieczne w każdej sytuacji z ich udziałem.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie obrażeń jest certyfikowany kurs szkoleniowy realizowany w miejscach takich jak https://www.kursy-szeliga.pl/.

Oto kilka powodów, dla których powinieneś i Ty uzyskać certyfikat wózków widłowych.

Takie jest prawo!

Administracja ds. Bezpieczeństwa i higieny pracy wymaga od operatora wózka widłowego posiadania certyfikatu uprawniającego do obsługi wózka widłowego. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy i uniknięcie obrażeń. BHP może ukarać pracodawców na sporą sumę, jeśli operator zostanie przyłapany na jeździe bez odpowiedniego szkolenia. I ta liczba może przeskoczyć do kilkudziesięciu złotych, jeśli administracja odkryje nieprzyzwoite zaniedbania w tej sprawie. Pamiętaj również, że wszyscy operatorzy wózków widłowych muszą mieć ukończone 18 lat. Nieprzestrzeganie tej zasady może również skutkować grzywną. Pamiętaj również, że firmy ubezpieczeniowe najprawdopodobniej odrzucą roszczenia, jeśli operator nie ma certyfikatu wózka widłowego. Oznacza to, że pracodawca będzie musiał zapłacić z kieszeni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Każdego roku dochodzi do bardzo dużej ilości zgonów spowodowanych wypadkami na wózkach widłowych. Istnieje jeszcze więcej poważnych obrażeń związanych z tym ciężkim sprzętem. Pamiętaj, że na wszystkich obecnych pracowników mogą wpływać wypadki związane z wózkami widłowymi, a nie tylko operator. Certyfikacja wózka widłowego z zaufanego miejsca może:

  • pomóc obniżyć te statystyki,

  • stworzyć bezpieczniejsze środowisko pracy dla wszystkich

Oszczędność kosztów

Wypadki nie tylko narażają pracowników na niebezpieczeństwo, ale także źle wpływają na sam produkt. Uszkodzony produkt może spowodować stratę dla firmy. Ponadto, wózki widłowe, które biorą udział w wypadkach i są narażone na ciągłe niewłaściwe użytkowanie, muszą zostać naprawione, co również z czasem się zwiększa. Są to drogie maszyny i muszą być tak traktowane. Wiele firm, zwłaszcza małych i średnich firm, może uniknąć dużych strat produktu dzięki odpowiedniemu szkoleniu. Oszczędności kosztów wynikają z mniejszej liczby wypadków, mniejszej ilości przestojów i większej wydajności.

Produkcja

Praktyka czyni mistrza, prawda? Można to zastosować do prawie wszystkiego w życiu. Pracownicy odpowiednio przeszkoleni i certyfikowani są bardziej wydajni. Operatorzy wózków widłowych nie są wyjątkiem. Wydajność wzrośnie, gdy pracownicy będą coraz bardziej komfortowo obsługiwać ciężkie maszyny. Posiadanie certyfikatu może pomóc operatorom w utrzymaniu bezpieczeństwa w połowie, a także w dalszym ciągu doskonalić umiejętności prowadzenia pojazdów i obsługi. Certyfikacja nie tylko zapewnia pracownikom niezbędne szkolenie, ale także poczucie dumy i pewności siebie za kierownicą.

Interesuje Cię ten temat? Zajrzyj na: https://www.kursy-szeliga.pl/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *