Chcesz dojechać na lotnisko w Pyrzowicach? Wypożyczalnia samochodów to sposób – dowiedz się, jak z niego skorzystać.

Wynajęcie samochodu jest tak powszechną częścią doświadczenia podróżniczego, że być może wydaje Ci się, że proces ten jest zawsze prosty i przejrzysty – a jednak jakoś nie zawsze tak jest. Wielu podróżnych nie ma pewności, jak wynająć samochód bez popełnienia kilku typowych błędów, które pozwolą im spokojnie dostać się na lotnisko w Pyrzowicach bądź inne istotne miejsce.

Czy muszę kupić dodatkowe ubezpieczenie? A co z płaceniem za tankowanie samochodu? Można nie raz usłyszeć przerażające opowieści o fałszywych roszczeniach odszkodowawczych – powinieneś być zaniepokojony? Nikogo nie ma w momencie, gdy odbieram samochód – czy to w porządku? Czy mogę udać się wypożyczonym samochodem do innego kraju? Czy potrzebuję wszystkich dodatków, które oferują mi w agencji wynajmu? Te pytania pojawiają się prawie za każdym razem, gdy ktoś wynajmuje samochód.

Wśród wszystkich opcji, podczas wynajmu samochodu są pewne rzeczy, których nie musisz robić, a nawet nie powinieneś robić. Poniżej kilka z nich.

Przedpłata za benzynę

Przedpłacone opłaty za benzynę odwołują się do chęci uproszczenia podróży, a także do obaw o spóźnienie loty, ponieważ czasem tylko kilka minut dodanych do podróży na lotnisko stwarza większe ryzyko zbyt późnego przybycia na pokład. Ponieważ bezpieczeństwo na lotnisku w Pyrzowicach znacznie wydłuża ten proces, firmy wynajmujące opracowały nowe opcje tankowania samochodów i oferują tą opcję z lubością w dziale wynajmu.

Jeśli nie masz całkowitej pewności, że zwrócisz pusty zbiornik, lub masz lot przed świtem, co sprawi, że być może nie będziesz samodzielnie tankować – nie daj się nabrać na to. Nawet opcja, w której firma nalicza opłaty tylko za paliwo, którego faktycznie używasz, jest agresywnie wypisywana na korzyść agencji wynajmu, ponieważ koszt ich zatankowania jest prawie zawsze wyższy niż koszt samodzielnego tankowania.

Aby pokonać ten błąd, nie popełniaj kolejnego:

Brak sprawdzenia miejsca tankowania na trasie drogi powrotnej

Najlepszy moment na znalezienie miejsca do tankowania pojazdu jest natychmiast po jego odebraniu. Odjeżdżając z lotniska w Pyrzowicach lub agencji, zwróć uwagę na lokalne stacje benzynowe i zrób plan powrotu do najłatwiej dostępnego lub najtańszego z nich pod koniec wynajmu. Okolice lotniska mogą być mylące i nieznane, a na pewno nie chcesz jeździć w kółko, szukając stacji benzynowej w miarę zbliżania się czasu lotu. Rozwiąż to zatem od razu wtedy, gdy nie będziesz pod presją czasu.

Co z ubezpieczeniem?

Przed zaakceptowaniem tego w wartości nominalnej należy podkreślić, że polisy ubezpieczeniowe mogą się znacznie różnić, więc najlepiej je sprawdzić bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Jeśli posiadasz minimalny prawnie dozwolony zasięg, może on nie obejmować pokrycia na wynajem samochodów – a jeśli masz to, co firmy nazywają „pełnym ubezpieczeniem”, prawie na pewno tak, przynajmniej na terenie kraju. Zadzwoń lub wyślij e-mail do swojego ubezpieczyciela, aby się dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat i spokojnie dotrzeć na lotnisko w Pyrzowicach – bez dodatkowych stresów.

Szukasz sprawdzonej agencji wynajmu? Transportico !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *