Na czym oszczędzam współpracując z biurem rachunkowym?

Współpraca z biurem rachunkowym to koszt. Gdzie tu miejsce na oszczędności? Wbrew pozorom znajdziemy go całkiem sporo. Wyobraźmy sobie bowiem, że nieświadomie popełniamy błędy formalne, a w razie kontroli wychodzą one na jaw, co słono kosztuje. Współpracując z biurem rachunkowym można by było ich uniknąć. To dopiero pierwsza zaleta. Co dalej?

Kosztowne błędy, ale nie tylko pod względem finansów

Zarówno rozpoczynając działalność gospodarczą, jak i mając już na swoim koncie kilka lat prowadzenia dużej spółki czy międzynarodowej firmy, mnożą się pytania. Nie brakuje wątpliwości, a do tego znacząco powiększa się ilość dokumentów, z którymi trzeba się zmierzyć. Kwestie podatkowe, wszystkie formalności związane z prowadzeniem księgowości, są po prostu trudne dla osoby niedoświadczonej. Łatwo popełnić pozornie banalny błąd, który później kosztuje nie tylko utratę pieniędzy.

Nierzadko błędy kończą się innego rodzaju sankcjami nakładanymi przez dane instytucje. Do tego można stracić opinię, markę, a co za tym idzie, niestety klientów. Oszczędność na samodzielnym czuwaniu nad finansami, podatkami i dokumentami, nie jest żadną oszczędnością – wręcz przeciwnie. Gdy mamy do dyspozycji biuro rachunkowe, możemy liczyć na kompetentną załogę. Korzystamy z wiedzy osób doświadczonych, które nie tylko radzą sobie z interpretacją rozmaitych zapisów, ale i są w stanie podpowiedzieć najbardziej korzystne rozwiązania.

Rzetelne biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dla przedsiębiorcy nie oznacza to, że za błędy biura będzie odpowiadać przed instytucjami ono, ale jest to duże zabezpieczenie finansowe. W kryzysowych sytuacjach można sobie poradzić, a te skazują na porażkę właścicieli firm, i nie tylko, próbujących oszczędzać na tak ważnych etapach prowadzenia biznesu. Profesjonalnie przygotowanych biur rachunkowych nie brakuje, a ułatwieniem w ich poszukiwaniu jest specjalna wyszukiwarka UslugiKsiegowe.pl.

Oszczędność na czasie

Czas to pieniądz. Każdy przedsiębiorca doskonale o tym wie. Można znać się na księgowości, prawie, podatkach, ale nie da się zajmować wszystkim samodzielnie. W końcu zaczyna brakować godziny czy dwóch tygodniowo, by odpowiedzieć na zaległe maile. Te zaś kosztują utratę zainteresowania potencjalnych klientów. Strata czasu powiększa się, dokumenty są w nieładzie, terminy gonią, a o niektórych się zapomina. Można by tak wymieniać w nieskończoność.

Powierzając zadanie prowadzenia księgowości w ręce zespołu biura rachunkowego, odzyskuje się już stracony i potencjalnie utracony czas, a to jest warte każdej złotówki. Przedsiębiorca wreszcie może zająć się zaległościami, by zacząć myśleć o przyszłości, być przygotowanym na konkurencyjny, dynamicznie zmieniający się rynek. Miesięczne koszty współpracy z biurem rachunkowym są niewielkie w stosunku do uzyskanych korzyści. Za to ta godzina czy dwie, nie są już tylko cząstką czasu. Stają się miejscem na nowych klientów, doskonalenie i wszystko to, co biznes wznosi na wyżyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *