Gdzie najlepiej sprawdzą się ekrany LED?

Ekrany LED, inaczej ekrany diodowe, są innowacyjną technologią, która coraz skuteczniej zastępuje tradycyjne telebimy, rzutniki czy ekrany bezszwowe. Posiadają swoje unikalne cechy, które sprawiają, że ekrany LED znajdują swoje zastosowanie w wielu warunkach i przy wielu okazjach. Co sprawia, że są takie wyjątkowe i czym różnią się od konkurencyjnych rozwiązań? Postaramy się przedstawić to w dalszej części artykułu.

Czym jest ekran LED?

Ekrany diodowe zbudowane są z niewielkich, pojedynczych modułów. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie osiągnąć dowolne rozmiary jak i proporcje. Dla przykładu jeden moduł może mieć wymiary 50x50cm. Dobierając odpowiednią ilość modułu – cały ekran można skutecznie dopasować do scenografii lub innych oczekiwanych rozmiarów i proporcji. Im większe rozmiary zbudowanego ekranu – tym większa rozdzielczość całości!

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Ekrany diodowe posiadają dwie główne cechy, które pozytywnie odróżniają je od zwykłych telebimów czy ekranów bezszwowych. Przede wszystkim ekrany LED nie posiadają irytujących “ramek”. Oznacza to, że złączenia są praktycznie niewidoczne i jakość odbioru zdecydowanie wzrasta. Żadne ważne informacje nie zostaną zasłonięte albo pominięte – tak jak to się ma w przypadku ekranów bezszwowych.

Drugą główną zaletą ekranów diodowych jest przede wszystkim widoczność. Ekrany diodowe w całości zbudowane są z diod LED, które skutecznie rozpraszają i niwelują promienie słoneczne. Nie ma tutaj problemu z widocznością w przypadku nasłonecznionych miejsc. Również w tym aspekcie skutecznie wygrywają z konkurencyjną formą ekranów bezszwowych.

Czytelność, duże rozmiary, łatwość montażu i lekkość konstrukcji – wszystko to sprawia, że ekrany LED coraz chętniej wykorzystywane są reklamowania i informowania.

Nic dziwnego, gdyż chcemy, aby nasza reklama została przekazana jak największemu gronu odbiorców. Chcemy również, aby poprzez wynajem takiego ekranu nasze informacje zostały wyraźnie i czytelnie przekazane. To wszystko wpływa na fakt, że ekrany LED znajdują swoje zastosowanie w wielu miejscach.

Gdzie sprawdzą się ekrany LED i gdzie je znajdziemy?

Wszystkie powyższe elementy sprawiają, że tak jak w przypadku ekranów bezszwowych – ekrany LED sprawdzą się w każdych budynkach użytku publicznego. Będą one skutecznie służyły w klubach. Łatwość konstrukcji pozwoli na użycie takiego rozwiązania w sali konferencyjnej. Z łatwością zareklamujemy się dzięki nimi w centrach handlowych czy halach targowych. Ponadto znajdziemy je też w restauracjach czy innych przestrzeniach użytku publicznego. Dzięki rozpraszaniu światła można je skutecznie zastosować również w warunkach zewnętrznych. Warto jednak zaznaczy, że nie wszystkie modele są odporne na warunki zewnętrzne – trzeba mieć to na uwadze. Zapoznajcie się również z unikalną ofertą wynajmu ekranów LED P3 i P2. Postaw na skuteczne rozwiązania i zdecyduj się na wynajem ekrany diodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *