Czy prawo karne to dobry kierunek kariery?

Prawnicy kryminalni, znani także jako obrońcy znają prawo karne jak własną kieszeń. Działają na rzecz obrony osób, organizacji i podmiotów, którym postawiono zarzuty przestępstwa. Prawnicy Ci zajmują się rozmaitymi sprawami karnymi, od przestępstw związanych z przemocą domową, przestępstwami seksualnymi, brutalnymi przestępstwami i przestępstwami narkotykowymi po prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, kradzież, defraudację i oszustwa.

Obowiązki adwokata – prawo karne i specjaliści

Adwokaci w sprawach karnych reprezentują oskarżonych w stanach karnych w sądach – w tym również apelacyjnych. Ich zakres praktyki jeśli chodzi o prawo karne obejmuje przesłuchania w sprawie zwolnienia za kaucją, negocjacje w sprawie zarzutów, proces, rozprawę o odwołanie (zwolnienie warunkowe lub okres próbny), odwołania i środki zaradcze po skazaniu. W ramach funkcji adwokata od prawa karnego można wymienić naprawdę wiele obowiązków, a kilka z tych najważniejszych wymienimy poniżej.

Muszą przede wszystkim zbadać sprawę i przesłuchać świadków. Kolejnym obowiązkiem w prawie karnym jest orzecznictwo badawcze, ustawy, kodeksy przestępstw i prawo proceduralne. Na tej podstawie muszą zbudować obronę i opracować strategię przypadku, jak również negocjować z prokuraturą, by domagać się targowania się na mniejsze opłaty. Taki adwokat działa również jako rzecznik oskarżonego na rozprawie.

Prawo karne, a wynagrodzenie

Wynagrodzenia adwokata karnego różnią się w zależności od wielkości i zakresu praktyki, klientów, którym firma służy, oraz położenia geograficznego firmy. Obrońcy publiczni wiedzą, że ich pensje non-profit są zazwyczaj skromne – ale świadomie podejmują tę ścieżkę. Natomiast prawnicy specjalizujący się w prawie kryminalnym – lecz zatrudnieni w kancelariach prawnych generalnie uzyskują najwyższe wynagrodzenia. Doświadczeni adwokaci mogą spokojnie zarobić – mowa tutaj o liczbach sześciocyfrowych. Najwyżej opłacanymi adwokatami kryminalnymi są często Ci, którzy reprezentują wysoko postawionych, zamożnych oskarżonych w sprawach toczących się o wysokie stawki.

Wykształcenie i inne wymagania dotyczące wykonywania zawodu adwokata od prawa karnego są następujące edukacja i licencja. Podobnie jak wszyscy prawnicy, prawnicy kryminalni muszą najpierw uzyskać tytuł licencjata, a następnie uzyskać tytuł prawnika. Dwa stopnie zwykle trwają łącznie siedem lat. Adwokaci specjalizujący się w prawie karnym muszą w następnej kolejności zdać egzamin adwokacki w kraju, w którym zamierzają praktykować i służyć swoją wiedzą prawną dla ogółu społeczeństwa, jak i dla wysoko postawionych osobistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *