Blat z konglomeratu kwarcowego – najlepsza decyzja dla Twojego domu

Coraz więcej osób wybiera kwarcowe blaty w ramach przebudowy kuchni. Kwarc może nie tylko naśladować wygląd droższych materiałów, takich jak marmur, ale jest również odporny na plamy. W tym poście omawiamy kilka powodów, dla których kuchenne blaty z konglomeratu są tak popularne, dzięki nim również możesz podjąć najlepszą decyzję dla swojego domu. Aby uzyskać więcej informacji, nasi wykonawcy instalacji blatów zalecają odwiedzenie pobliskiego sklepu z blatami kwarcowymi.

1.) Łatwy w czyszczeniu

Kwarc jest nieporowatym materiałem, co oznacza, że nie musisz się martwić plamami przenikającymi przez powierzchnię nowych blatów kuchennych. Jeśli rozlejesz coś na blaty kwarcowe, po prostu usuń plamę wilgotną ściereczką i osusz ręcznikiem. Nie musisz się też martwić, czy ktoś go zabrudzi – wszystko ładnie zejdzie i to bez wysiłku.

Nie musisz się martwić plamami z wody, tak jak ma to miejsce na marmurowych blatach. Z tego powodu kwarcowe blaty są idealne do kuchni i łazienek, w których można spodziewać się kapania wody wokół zlewów lub sporadycznego rozlania. Kwarc jest trwałym materiałem na blat, który jest odporny na czynniki zewnętrzne.

2.) Niskie koszty utrzymania

Aby zachować połysk kwarcowych blatów kuchennych i łazienkowych, wystarczy wytrzeć je wodą z mydłem. Masz intensywne życie, po co spędzać więcej czasu na konserwacji blatu?

3.) Szeroka gama kolorów

Ponieważ kwarc jest produkowany, możesz wybierać spośród szerokiej gamy kolorów blatów kwarcowych, od zielonego jabłka po dymny szary. Blaty z kamienia naturalnego nie mogą oferować tego samego zakresu kolorów co kwarc. Kwarc pozwala nawet wybierać wzory, które naśladują wygląd droższych materiałów, takich jak marmur. Chociaż kwarc jest wystarczająco wszechstronny, aby pasował do wystroju każdej kuchni, niektórym ludziom mogą przeszkadzać połączenia, które czasami są zauważalne na blatach kwarcowych.

4.) Sanitarna powierzchnia czyszcząca

Kwarc jest nieporowaty, co oznacza, że ​​bakterie i wirusy mają mniej miejsc do ukrycia się w kuchni. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu w kuchni czystego miejsca do gotowania, możesz rozważyć zalety i wady blatów właśnie wykonanych z konglomeratu.

Jedną z zalet blatów z konglomeratu jest to, że nie są one pokryte mikroskopijnymi otworami, w których znajdują się bakterie. Kwarcowe blaty utrzymają czystość i higienę w kuchni. Ponieważ bakterie powodujące nieprzyjemny zapach nie mogą chować się na powierzchni blatu, zmniejsza to również ten zapach.

5.) Odporność na zarysowania

Aby blaty wyglądały ładnie przez wiele lat, zawsze zalecamy używanie desek do krojenia. Jednak kwarc jest odpornym na zarysowania materiałem na blat, który nie rysuje ani nie odpryskuje podczas używania noża bezpośrednio na powierzchni. Wielu właścicieli domów, którzy już mają od dawna ten typ blatu w swoich domach, docenia możliwość wyboru blatów łazienkowych i kuchennych, które przetrwają próbę czasu – bo to jest ich największą zaletą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *