Konsolidacja kredytów dla firm możliwa. ING Bank Śląski odświeża ofertę

shutterstock_130378301

ING Bank Śląski wprowadził do swojej oferty nowy produkt. To kredyt konsolidacyjny, z którego mogą skorzystać prywatni przedsiębiorcy. W komunikacie prasowym czytamy, że nowość ma pomóc przedstawicielom sektora MSP w optymalizacji marż i prowizji bankowych.

Wcześniej konsolidacja długu tylko dla indywidualnych

Przypomnijmy, że w dotychczasowej ofercie ING Banku Śląskiego kredyty konsolidacyjne były zarezerwowane wyłącznie dla klientów indywidualnych. Od teraz, z tego przywileju mogą skorzystać także właściciele firm.

Kredyt konsolidacyjny: kredyt zaciągany w konkurencyjnym banku na spłatę dotychczasowego zobowiązania lub kilku zobowiązań finansowych.

Kredytem konsolidacyjnym można połączyć dowolną liczbę wszystkich innych kredytów, a w tym m.in. kredytów z tytułu limitów na rachunku firmowym, kredytów konsumpcyjnych i innych.

ING Bank Śląski walczy o klienta biznesowego

W raporcie opublikowanym przez serwis Comperia czytamy, że kredyt konsolidacyjny ING Banku Śląskiego ma ułatwić przedsiębiorcom obsługę kilku zobowiązań finansowych w jednym miejscu. Sama oferta jest skierowana także do wszystkich tych właścicieli firm, którzy są obciążeni tylko 1 kredytem, ale chcą wynegocjować lepsze warunki z ING.

Zdaniem przedstawicieli ING Banku Śląskiego:

klienci, którzy zdecydują się na przeniesienie swojego zadłużenia do banku nie będą ponosili dodatkowych kosztów prowizji – czytamy w materiałach prasowych.

Przedsiębiorcy zdecydowani na skorzystanie z oferty ING mogą wypełniać swoje wnioski kredytowe korzystając z serwisu klienckiego BankOnLine lub składać dyspozycje w placówkach stacjonarnych banku (uwaga: nie później niż do końca stycznia bieżącego roku).

To już drugie podeście ING do konsolidacji zadłużenia firm

ING Bank Śląski miał w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne dla firm jeszcze kilka lat temu, ale z czasem zdecydował się na ich wycofanie; konsolidacja długu dla klientów biznesowych została przywrócona kilka dni temu – 13.07.2015 r.

Oferta kredytów konsolidacyjnych dla firm jest w Polsce ograniczona. Do niedawna jednym z banków, który mógł pochwalić się dedykowanym produktem konsolidacyjnym z myślą o biznesie był PKO BP (w tej chwili oferta tylko dla klientów indywidualnych o odpowiedniej zdolności kredytowej).

1 komentarz

  1. bunia pisze:

    Jak szukacie fachowej wiedzy na temat kredytów konsolidacyjnych to zobaczcie tutaj http://konsolidacyjnyekspert.pl. Ja skorzystałam i jestem uratowana przed zadłużeniem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *