Kredyt ze złą historią? Tak, można to zrobić!

Znalezienie kredytu mieszkaniowego dla osób o złej historii kredytowej nie jest dla osób o słabym sercu – a przynajmniej nie jest czymś, co powinieneś zrobić bez odrobienia poważnej pracy domowej. Ale są dobre wieści, jeśli zastanawiasz się, jak kupić dom o złych kredytach: można to zrobić!

Dobra ocena kredytowa zazwyczaj oznacza, że ​​dostaniesz świetną hipotekę. Zła ocena kredytowa oznacza, że ​​masz kłopoty, ale nie powinieneś po prostu wrzucać tych marzeń o własnym domu do kosza. Od kredytów hipotecznych o niskim wyniku kredytowym, poprzez opcje gotówkowe, po strategie zaliczek, ten kurs awaryjny wyjaśnia, jak kupić dom ze złym kredytem. Tak, można to zrobić. Dodatkowych informacji możesz szukać tutaj: http://hipotekaodpodstaw.pl/.

Kiedy można mówić o złej historii kredytowej?

Po pierwsze: wprawdzie możesz mieć niejasne poczucie zdolności kredytowej, ale to nie wystarczy. Kiedy naprawdę jest źle?

Najlepiej jest sprawdzić raport kredytowy na długo przed spotkaniem z pożyczkodawcą hipotecznym. Twoja ocena kredytowa opiera się na informacjach zawartych w tym raporcie i masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego z każdego z trzech głównych biur kredytowych. Jeśli twoja zdolność kredytowa wynosi przyzwoitą liczbę „jesteś na najwyższym poziomie” i jesteś w stanie uzyskać najlepsze stopy procentowe i najbardziej atrakcyjne warunki kredytu na zakup domu.

Dobra ocena kredytowa wynosi dużo więcej, a jeśli spadniesz poniżej tego przedziału, pożyczkodawcy zaczną się zastanawiać, czy jesteś ryzykowną inwestycją jako potencjalny kredytobiorca. Jeśli kredyt nie prezentuje się zbyt dobrze, znajdujesz się w bezpośredniej niekorzystnej sytuacji i możesz mieć problemy z zakwalifikowaniem się do kredytu mieszkaniowego.

Więc, co dalej?

Jeśli twoja zdolność kredytowa jest niższa, nie ma powodu, aby się załamywać – ponieważ możesz nie być winny za wszystkie te skazy. Wierzyciele często popełniają błędy, zgłaszając wpadki konsumentów. Pamiętaj więc o przeszukaniu raportu kredytowego w poszukiwaniu wpadek, które nie są twoje. Stamtąd musisz skontaktować się z organizacjami, które dostarczyły błędne informacje (np. z bankiem lub dostawcą usług medycznych) i poprosić o ich aktualizację. Gdy to zrobisz, twoja ocena kredytowa odpowiednio wzrośnie w raporcie kredytowym.

Co do błędów, które są twoją winą? Jeśli są to jednorazowe błędy, nigdy nie boli dzwonić i prosić o usunięcie ich z akt.

Jedynym rozwiązaniem poważnych błędów (np długi z karty kredytowej) jest jednak czas. Możesz z nimi coś zrobić dokonując płatności w wyznaczonym terminie (opóźnienia w płatnościach są naprawdę skazą dla obiecujących nabywców domów), a stopniowo zwiększysz swoją zdolność kredytową. Tylko nie spodziewaj się zmienić na lepsze historii kredytowej z dnia na dzień. Musisz udowodnić pożyczkodawcom, że jesteś w stanie spłacić kredyty hipoteczne na czas – oczywiście oszczędzając na zaliczkę. Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe, ale gra jest zdecydowanie warta świeczki, z tym chyba musisz się zgodzić prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *