Czym są kryptowaluty i kto najczęściej z nich korzysta?

Kryptowaluty nie mają zbyt długiej historii – powstały zaledwie kilkanaście lat temu, a zdążyły w tym czasie zyskać ogromną popularność oraz dać wielu inwestorom ogromne zarobki. Jeśli chcesz zacząć działać na rynku kryptowalut, inwestować i zarabiać pieniądze, warto najpierw zdobyć nieco wiedzy w tym temacie. Podobnie, jak w przypadku wielu innych form inwestowania, wiedza jest podstawą do prowadzenia skutecznych działań.

Kryptowaluty, nazywane również walutami cyfrowymi miały swój początek wraz z powstaniem bitcoina. Była to pierwsza elektroniczna waluta, a ideą jej powstania było zastąpienie nią tradycyjnych pieniędzy i środków płatniczych. Bitcoin miał być wygodny w użyciu, pozwalać na szybkie przelewy na drugi koniec świata, umożliwiać przepływ środków poza bankami i instytucjami nadzorującymi, a co za tym idzie – dawać społeczeństwu o wiele większą wolność niż tradycyjne pieniądze. Z biegiem czasu okazało się jednak, że zarówno bitcoin, jak i kolejne waluty nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań, jeśli chodzi o bycie środkami płatniczymi. Okazały się natomiast doskonałymi formami inwestowania.

Spore zyski dla inwestorów

Kryptowalutami obecnie interesują się nie osoby, które chcą używać ich jako środków płatniczych, ale przede wszystkim inwestorzy, którzy są zainteresowani kupnem waluty w celu zarabiania na niej. Inwestowanie możliwe jest na dwa sposoby, w zależności od tego, jakie są oczekiwania inwestora. Pierwszy sposób to kupno waluty, schowanie jej do wirtualnego portfela i pozostawienie na lepsze czasy. Trzymane waluty zyskują na wartości i to nawet sporo. Sytuacja na rynku się zmienia, a co za tym idzie – waluta kupiona tanio może zostać sprzedana ze sporym przebiciem. Warto tu chociażby wspomnieć o przykładzie bitcoina. Na samym początku kosztował kilkadziesiąt centów, natomiast po kilku latach jeden bitcoin kosztował już kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Posiadacze bitcoinów, którzy nabyli je na początku ich funkcjonowania, mogli więc dorobić się sporych fortun. Drugą formą zarabiania na wirtualnych walutach jest inwestowanie na giełdach walut cyfrowych. Można dzięki temu zarabiać sporo na róż nicach kursowych, sprzedaży i kupowaniu konkretnych walut.

Dobre giełdy i kantory walutowe

Zanim zdecydujesz się na inwestowanie w waluty wirtualne, dobrze jest również znaleźć sprawdzone giełdy i kantory, w których można bezpiecznie wymieniać waluty i nie martwić się o to, że środki będą kiedykolwiek zagrożone. W tej kwestii warto dmuchać na zimne. Jak pokazuje krótka historia rynku kryptowalut, od początku ich istnienia w sieci działało wiele giełd, w których inwestorzy lokowali swoje waluty. Niektóre z nich z dnia na dzień zniknęły, a wraz z nimi wszystkie ulokowane przez użytkowników środki. Jeśli chcesz zarabiać na walucie cyfrowej, zadbaj o to, by znajdowała się w dobrych rękach. Kantor Bitcan to miejsce, w którym można szybko i sprawnie wymienić waluty cyfrowe, a także przechowywać zgromadzone środki w bezpiecznych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *