Kupujemy auto w komisie – na co warto zwrócić uwagę?

Zakup samochodu to spore wyzwanie szczególnie dla osób, które nie mają wiedzy motoryzacyjnej i nie za bardzo wiedzą, na co zwracać uwagę. Gdy kupujemy nowy samochód w salonie, możemy mieć pewność, że wszystkie jego elementy są fabrycznie nowe, a auto nie zrobi nam żadnych niespodzianek w czasie użytkowania. Nieco gorzej będzie w przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup samochodu używanego. Wtedy może się okazać, że z pozoru dobre auto ma sporo ukrytych wad.

Komisy i skupy samochodowe nadal cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób kupujących dla siebie nowe, choć używane auta. Ich zaletą jest przede wszystkim możliwość obejrzenia kilku czy kilkunastu samochodów w jednym miejscu. W większości przypadków możemy też mieć pewność, że są to auta sprawdzone i przetestowane, a więc nie kupujemy kota w worku. Skup aut Warszawa to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają dla siebie dobrego samochodu, a jednocześnie nie mają możliwości finansowych, aby kupić sobie nowe auto. Samochody używane, szczególnie takie kilkuletnie, są o wiele tańsze niż ich nowe odpowiedniki, a jednocześnie pod względem jakości użytkowania niczym się od nich nie różnią. Dopiero w przypadku kilkunastoletnich aut trzeba dokładniej się przyjrzeć wszystkiemu, co w takim czasie korzystania z auta mogło się zepsuć.

Jak kupować auta w komisie?

Komisy samochodowe od lat działają na takiej samej zasadzie – skupują samochody od poprzednich właścicieli lub wstawiają je w komis, oferując za nie cenę podwyższoną o ich marżę i prowizję. Każdy, kto decyduje się na wyprawę do komisu, musi mieć świadomość, że wybrane auto można kupić bez pośredników nieco taniej. Z drugiej strony – nigdzie poza komisem nie zobaczymy w jednym miejscu tylu samochodów, a co za tym idzie – nie będziemy mieć takiego wyboru. Zanim zdecydujemy się na zakup samochodu w komisie, najpierw ustalmy, czy w ogóle jesteśmy w stanie ocenić jego stan. Jeśli nie mamy żadnej wiedzy motoryzacyjnej, dobrze jest zabrać ze sobą profesjonalnego mechanika lub kogoś, kto na motoryzacji doskonale się zna. Fachowiec będzie mógł profesjonalnie ocenić stan samochodu, a także zwróci uwagę na te elementy, na które laicy raczej uwagi nie zwracają.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zanim zdecydujemy się na konkretny samochód, najpierw dokładnie go przetestujmy. Komisy samochodowe umożliwiają jazdę próbną, w trakcie której można ocenić, czy faktycznie auto jest dopasowane do naszych potrzeb i czy w czasie użytkowania zachowuje się bez zarzutu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto rozważyć zakup także wtedy, gdy samochód bardzo nam się podoba i jest w atrakcyjnej cenie. Może bowiem się okazać, że stanie się skarbonką bez dna, w której nieustannie trzeba będzie coś naprawiać. Pamiętajmy również, by nie decydować się na pierwsze auto, które nam się spodoba. Warto wybrać się do kilku różnych komisów, sprawdzić ich ofertę, obejrzeć kilka czy kilkanaście aut i dopiero na takiej podstawie dokonać wyboru właściwego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *