Leomark.pl – sklep z zabawkami drewnianymi

Drewniane zabawki pojawiają się chyba w każdym pokoju dziecięcym. Można wybierać je świadomie ze względów ekologicznych czy dla zachowania pełnego bezpieczeństwa podczas gier i zabaw. Zabawki drewniane mogą także pojawić się spontanicznie, ponieważ ich wygląd oraz estetyczne wykonanie także przekonują do zakupu. Czy warto zatem regularnie odwiedzać sklep z zabawkami drewnianymi?

Zabawki drewniane dla dziewczynki – jakie to są?

Uczenie dzieci od najmłodszych lat dobrych wyborów, można zacząć od niesztampowego urządzania ich pokoju. Już same zabawki mogą bowiem pokazywać, jakie materiały są ekologiczne i bezpieczne, bez tracenia całej frajdy na jaką dziecko liczy, dostając zabawkę. Co może zatem zaoferować sklep z zabawkami drewnianymi mniejszym i większym dziewczynkom?

Drewno jest świetnym materiałem, by pokój małej kucharki wyposażyć w kuchenkę, w której nie braknie wszystkich sprzętów i urządzeń do przygotowania różnych posiłków. Drewniana kuchnia z piekarnikiem czy miejscem do gotowania to jednak nie jedyna propozycja takiego sklepu. Z drewna tworzone są także sklepy, teatrzyki albo ogromne domki dla lalek. Takie zabawki wykonane z solidnego drewna, zapewniają dobrą konstrukcję i solidne wykonanie, dzięki czemu dziecko może bawić się przez wiele lat, bez obawy, że domek albo kuchenka będzie psuć się albo przewracać.

Oprócz tego w dobrym sklepie – jak np. Leomark, można znaleźć też łóżeczka dla lalek, zestawy do herbaty bądź tablicę do malowania. Takie zabawki sprawią, że pokój nabierze kolorów, a rodzice będą spokojni o bezpieczeństwo i poziom zadowolenia swojego malucha.

Jakie są topowe zabawki drewniane dla chłopców?

Który chłopczyk nie marzy o prawdziwym warsztacie mechanika albo o stole bilardowym? Zabawki drewniane mogą fantastycznie zdobić pokój chłopięcy i dostarczać wielu emocji podczas spotkań z kolegami i zabaw z rodzeństwem. Drewno to kapitalny materiał do produkcji angażujących kreatywność zabawek, dlatego wykonuje się z niego również remizy strażackie, zjeżdżalnie z samochodzikami czy wózki do pierwszej nauki chodzenia, ale też transportowania ważnych przedmiotów z pokoju do pokoju.

Drewno sprawdza się również podczas zabaw z mniejszymi dziećmi. Jest bezpieczne w użytkowaniu, stabilne i wytrzymałe. Dziecko może rzucać zabawką, testować na niej swoje pierwsze ząbki albo malować kredkami. Taka zabawka drewniana wszystko przetrzyma i będzie przez lata umilać czas dziecku. Dlatego w ofercie sklepu Leomark znajdują się także drewniane układanki i gry edukacyjne, które świetnie rozwijają wyobraźnię dziecka, trenują manualne zręczności i ćwiczą kreatywność. Sklep z zabawkami drewnianymi można więc idealnie dopasować ofertę do wieku oraz umiejętności dziecka.

Jak wybierać zabawki drewniane w zależności od wieku dziecka?

Niektóre zabawki wykonane z drewna, mogą towarzyszyć dziecku już w jego pierwszych miesiącach życia. Dla małych szkrabów rodzice chętnie wybierają wieżę z krążkami, pojemnik z segregacją klocków czy drewniany chodzik, który może wspierać naukę chodzenia, ale też wypełni czas przed obiadem czy kolacją.

Drewno sprawdzi się tutaj z trzech względów. Jest bezpieczne w użyciu, stabilne i wytrzymałe, a do tego odznacza się ciekawym designem i animuje dziecko do poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Dla starszych dzieci idealne będą bujaki, kolejki z torami czy pierwsze zabawki sklepy albo kuchnie. Powyżej trzeciego roku mija zagrożenie połykania mniejszych elementów i można wtedy wzbogacić pokój o warsztat dla chłopczyka albo domek dla lalek dla dziewczynki. Fajnym pomysłem będzie też teatrzyk, w którym dziecko może prezentować swoje talenty aktorskie. Można również wyposażyć kuchnię w artykuły spożywcze.

Dla tych najstarszych, co wyrastają już ze straży pożarnej, posterunku policji bądź pałacyku dla księżniczek, można wybrać stół bilardowy czy zdecydować się na karmnik dla ptaków do samodzielnego montażu. Warto zwrócić uwagę na stół 4 w 1, który pozwala zagrać w billarda, hokeja, piłkarzyki albo w tenisa. Z takim zestawem maluch nigdy nie będzie nudzić się, a dzięki możliwości ustawienia gry na stole w kuchni czy w jadalni, rozrywka dla całej rodziny jest wręcz gwarantowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *