Myślisz o biurze w mieszkaniu? Zobacz, jakie są tego zalety, wady i kompromisy!

Young Couple being shown a new home by an estate agent holding a clipboard and paperwork. Low viewpoint. They stand looking at a digital tablet together

Głównym powodem posiadania domowego biura jest to, że potrzebujesz wygodnego miejsca do pracy w domu, nawet w przypadku okazjonalnych projektów. Niezależni pracownicy, pracownicy pracujący na odległość lub niezależni profesjonaliści wiedzą, że biuro domowe stało się kluczowym miejscem w ich ekosystemach roboczych.

Sprzęt i technologia skanowania znacznie zmniejszyły swoją rolę (o ile nie zostały w Twojej branży całkowicie wyeliminowane), nadal istnieją dokumenty biznesowe i projekty papierkowe, które można łatwiej wykonać w biurze domowym.

Ponadto patrząc na mieszkania Domesta można łatwo zrozumieć, iż biuro domowe może być wygodniejsze i łatwiej dostępne, a spędzanie czasu w domowym biurze może być bardziej wydajne (mniej przerw i brak dojazdów).

Czy są jakieś minusy?

Walory biura domowego mogą przyćmić światło rzucane na aspekt czynników ograniczających. Łatwy dostęp do domowego biura może zatrzeć granicę pomiędzy “życiem zawodowym” i “życiem domowym”. O ile bliskość domowego biura może być zaletą (brak czasu podróży, mniejszy koszt wynajmu, możliwość pracy w elastycznych godzinach), może to być również niekorzystna sytuacja (można przecież pracować w nocy, zamiast spędzania czasu z rodziną lub na realizowaniu hobby, można też rozpraszać się z powodu obowiązków domowych).

Czy jest jakiś kompromis?

Nowym dodatkiem do twojego ekosystemu pracy jest coworking, najlepszy sposób na zwiększenie możliwości zawodowych i profesjonalnej produktywności. Dzisiaj wiele firm zachęca do korzystania z tego rodzaju obszaru roboczego – oprócz produktywnej przestrzeni roboczej coworking oferuje także społeczność współpracowników i różnorodne imprezy towarzyskie i szkoleniowe. W ten sposób coworking rozszerza domowe biuro i obejmuje inne istotne elementy środowiska pracy związanej ze zdrowiem. Warto czasem zatem wyjść z mieszkania i zdecydować się na tę formę pracy.

Oto kilka powodów, dlaczego coworking (także okazjonalny) może poprawić Twoje możliwości pracy:

To profesjonalne miejsce spotkań dla spotkań zespołu, spotkań klientów lub spotkań dostawców. Wiele biur domowych nie jest dobrze wyposażonych w wysokiej jakości miejsca konferencyjne. Jeśli chodzi o coworking ma się zapewnione białe tablice, serwis do kawy i herbaty a nawet prosty system rezerwacji (aby zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem).

Zwykle też można lizyć na wyższe prędkości Internetu, które są solidne i niezawodne, jak również połączenie światłowodowe – bowiem są chwile, że twój “domowy internet” może nie działać wystarczająco dobrze względem celów biznesowych.

Zwykle tez korzystając z biur coworkingowych ma się blisko do banków, sklepów, poczty i tak dalej. Coworking jest dobry dla marketingu, tworzenia znajomości biznesowych i rozszerzania zasięgu swojej działalności.

Dlaczego więc mimo wszystko nadal warto mieć biuro domowe? Oczywiście jest to baza domowa którą można dostosować do harmonogramu pracy i interakcji z klientem. Najlepszym wyborem jest posiadanie domowego biura i cieszenie się członkostwem w coworkingu.

Polecamy:
Przestrzeń do pracy dla freelancerów – na czym polega coworking?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *