Przestrzeń do pracy dla freelancerów – na czym polega coworking?

Pracujesz jako freelancer i szukasz komfortowego miejsca do pracy? W domu rozprasza Cię zbyt wiele rzeczy, a wynajem lub zakup biura jest dla Ciebie nieopłacalny? Coworking jest zatem dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dowiedz się, czym jest, na czym polega i co zyskasz, korzystając z biura coworkingowego.

Czym jest coworking?

Coworking to możliwość wynajęcia stanowiska pracy, czyli po prostu biurka, przy którym freelancerzy wykonują swoje obowiązki zawodowe. Stanowiska coworkingowe znajdują się w otwartych przestrzeniach, które umożliwiają swobodny kontakt z innymi freelancerami.

W cenie wynajmu stanowiska coworkingowego freelancerzy otrzymują również obsługę recepcyjną, przyjmowanie korespondencji, a także serwis porządkowy. Nierzadko operatorzy tego typu przestrzeni dają również możliwość zarejestrowania firmy pod swoim adresem, a zatem oferują tzw. wirtualne biuro.

Jakie korzyści niesie coworking?

Chętnych na korzystanie z coworkingu nieustannie przybywa. Nie można się temu dziwić, ponieważ to rozwiązanie niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Biuro coworkingowe to możliwość wykonywania pracy w miejscu spokojnym i sprzyjającym efektywności. Przede wszystkim pozwala wyraźnie oddzielić dom i życie osobiste od pracy, co dla wielu freelancerów jest kluczowe w skupieniu się na pracy.

Obniż koszty

Coworking jest dla freelancerów lub małych przedsiębiorstw rozwiązaniem wprost idealnym. Zasadniczą korzyścią jest oszczędność kosztów – wynajem lub zakup całego biura często wykracza poza możliwości przedsiębiorców. W cenie biur coworkingowych są nie tylko pełna obsługa, ale również zaplecze sanitarne czy aneks kuchenny. Oprócz tego w biurze coworkingowym otrzymasz również dostęp do internetu, drukarki, a nierzadko również salę konferencyjną.

Znajdź swoje miejsce pracy

Praca w domu wymaga dużego zdyscyplinowania, a warunki, jakie posiadamy w mieszkaniu bardzo często nie sprzyjają skupieniu oraz efektywności. Biura coworkingowe oferują ergonomiczne miejsca pracy, w których znajdziesz wystarczająco dużo miejsca na komputer oraz swoją dokumentację. Pracować możesz w dowolnych godzinach, gdyż dostęp do biurka jest nieograniczony.

Nawiązuj współpracę i wzajemne wsparcie

W biurach coworkingowych freelancerzy bardzo często nawiązują cenne kontakty, które w przyszłości owocują współpracą lub nawet tworzeniem wspólnych biznesów – efektem właśnie takiej współpracy jest biuro Tu Lubię – Coworking Warszawa. Nie od dziś wiadomo, że znajomości są kluczem do kariery, a w biurach coworkingowych nawiążesz je bez problemu.

Na jakich zasadach działa coworking?

Freelancerzy wynajmują swoją przestrzeń do pracy od operatorów biura na zasadzie umowy. Zwykle są one podpisywane na czas nieokreślony, a krótkie okresy wypowiedzenia sprawiają, że są one dość elastyczne i dają freelancerom dużo swobody. Zdarzają się również biura coworkingowe, które oferują możliwość wynajęcia stanowisk w systemie dziennym, a nawet godzinowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *