Wybór i instalacja pieca o wysokiej wydajności

Nic dziwnego, że kupowanie pieca do domu staje się coraz bardziej popularne. Kotły CO Kalisz z https://www.kotly-bialek.pl/ są do trzech razy bardziej energooszczędne niż otwarte kominki i utrzymują ciepło w domu, nawet gdy nie są używane, ze względu na zmniejszenie strat ciepła wentylacyjnego.

Zastąpienie otwartego ognia wydajnym piecem może zmniejszyć zużycie energii w domu o 8-10 procent, więc w niektórych domach może to być kwestia podejmowana zupełnie bez zastanowienia. Ale od czego w ogóle zaczynasz? Poprosiliśmy specjalistów od domowych pieców o poradę na temat tego, co musisz wiedzieć o zakupie takowego do swojego domu!

Najlepiej zaufać producentom kotłów, którzy od wielu pokoleń zapewniają ciepło i komfort w domach. To wtedy można mieć pewność, że cały proces projektowania i inżynierii precyzyjnej pieców ma miejsce przy użyciu wiedzy opartej na pokoleniach. Polskie gospodarstwa domowe już powiedziały „tak” kontroli, wydajności i komfortowi, które są standardem w dzisiejszych domach.

Co ludzie muszą wiedzieć, zanim zaczną patrzeć na piece?

Wybór i instalacja pieca o wysokiej wydajności nie powinna być trudnym procesem. Jednak należy podjąć ważne decyzje i zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby upewnić się, że zakupiony piec spełnia Twoje potrzeby. Jakiego rozmiaru pieca potrzebujesz? Należy upewnić się, że wybrany piec ma odpowiedni rozmiar do swoich wymagań. Czy potrzebujesz ogrzewać jedno pomieszczenie lub wiele pomieszczeń za pomocą systemu centralnego ogrzewania? Piec grzewczy w pomieszczeniu zastępuje po prostu kominek i zapewnia różne moce cieplne w zależności od wielkości pomieszczenia. Kotły centralnego ogrzewania mogą ogrzewać grzejniki w całym domu.

Jaka jest efektywność działania pieca? Piece o wysokiej wydajności są uważane za piece o wydajności ponad 65%, co oznacza, że ​​65% paliwa spalonego w piecu zostanie przetworzone na ciepło użyteczne. Piece o wyższej wydajności reprezentują lepszy stosunek jakości do ceny.

Czy jakość pieca jest zatwierdzona? Przy wyborze pieca należy koniecznie szukać wysokiej jakości. Wszystkie zarejestrowane systemy pieców są wymienione w bazie danych rejestru wydajności urządzeń. Przed wybraniem pieca należy zapoznać się z tymi bazami danych, by sprawdzić, czy piec został wyprodukowany zgodnie z normą polską i europejską.

Jakie są zalety tego rodzaju ogrzewania?

Otwarty ogień jest skuteczny tylko w około 20%, ponieważ większość ciepła jest tracona bezpośrednio przez komin. Dla porównania, żeliwny piec może być sprawny nawet do 80%. Co to dla ciebie znaczy? Jeśli chodzi o paliwo, zużyjesz mniej paliwa w swoim piecu (najlepiej do 60%) i będziesz czerpać z niego więcej ciepła – oszczędzaj pieniądze, oszczędzaj paliwo i utrzymuj ciepło. Gdy spalasz mniej paliwa, aby uzyskać więcej ciepła, poziomy CO2 również się zmniejszają. Jeśli chcesz po prostu ogrzać jedno średnie pomieszczenie, najbardziej oczywistym i odpowiednim rozwiązaniem jest piec który może zmieścić się nawet w standardowym kominku. Pod warunkiem, że komin jest w dobrym stanie technicznym, powinien być stosunkowo łatwy do zainstalowania.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *