Awaria samochodu z wypożyczalni – kto ponosi koszty naprawy?

Samochody oferowane przez wypożyczalnie aut są w stu procentach sprawne, posiadają przeglądy techniczne, a ich właściciele dbają o to, by były niezawodne i w stu procentach wygodne dla klientów. Niestety, rzeczywistość na drogach bywa inna, nie da się też w stu procentach przewidzieć różnych zdarzeń. Czasem wypożyczone samochody szwankują i powodują sporo problemów osobom, które wynajęły je na wakacyjny weekend czy inną ważną podróż.

Gdy przydarzy się awaria samochodu, z pewnością nie odpowiada za nią osoba wynajmująca. W umowie wynajmu najczęściej znajdują się bowiem zapisy o tym, że otrzymuje się samochód w pełni sprawny, po przeglądach technicznych i innych pracach serwisowych. Gdy przydarzy się awaria, klient po prostu dzwoni do obsługi wypożyczalni i to ona musi podjąć decyzję, co dalej z tym zrobić. Dobrze jest wtedy podstawić inny samochód, aby klient mógł kontynuować swoją podróż. Wyjątkiem są sytuacje, gdy awarie samochodu powstają z winy kierowców, którzy szarżują za kierownicą lub użytkują auto niezgodnie z przeznaczeniem. Wtedy najczęściej to oni z własnej kieszeni muszą dokonać naprawy.

Dobrze mieć szeroki pakiet ubezpieczeń

Aby awarie wynajmowanych samochodów nie dezorganizowały pracy firmy wynajmującej i nie powodowały dodatkowych kosztów, dobrym rozwiązaniem jest wykupienie takiej opcji dodatkowego ubezpieczenia, w której znajdą się również usługi assistance, możliwość odholowania samochodu czy podstawienia auta zastępczego. Dzięki takiemu ubezpieczeniu w razie awarii o wszystko zadba ubezpieczyciel, właściciel wypożyczalni samochodów będzie musiał jedynie dopełnić niektóre formalności. Nie będzie natomiast musiał ponosić kosztów napraw z własnej kieszeni. Dobre ubezpieczenie dodatkowe z pewnością nie należy do najtańszych, jednak jeśli chcemy, aby wypożyczalnia działała bezproblemowo i nie miała żadnych przestojów, lepiej jest w taką formę ochrony zainwestować. Będzie wtedy można spać spokojnie i mieć pewność, że wszystkie auta oferowane na wynajem są pod dobrą opieką ubezpieczeniową.

W jakie auta warto inwestować?

Jeśli chcemy prowadzić dobrze prosperującą wypożyczalnię samochodów, warto zadbać o to, by miała w ofercie szeroki wybór pojazdów dopasowanych do potrzeb różnych grup klientów. Na wynajem powinny być niewielkie auta miejskie, większe limuzyny, auta z napędem na cztery koła. Wtedy coś dla siebie znajdą zarówno klienci szukający auta na wakacje, jak i osoby, którym zależy na poruszaniu się po mieście. Dużą popularnością cieszy się również wynajem biznesowy. Wiele firm stawia na wynajem doskonałej jakości, reprezentacyjnych aut, które pozwalają im budować dobrą markę firmy. Wynajem wychodzi wtedy zdecydowanie taniej niż kupno auta firmowego. Dobrym pomysłem na pojazdy na wynajem są również kampery, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dobra wypożyczalnia kamperów Katowice bądź wynajem w innym większym mieście może przynieść naprawdę spore zyski, szczególnie w sezonie letnim. Warto więc inwestować także w nietypowe pojazdy, gdyż one również znajdą na pewno swoich amatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *