Czy naturalne szampony są lepsze?

Nasze włosy są przez cały czas narażone na zanieczyszczenia, w pracy wysusza je klimatyzacja, a niewłaściwa pielęgnacja tylko nasila te problemy. Samą wodą raczej trudno będzie doprowadzić włosy do idealnej kondycji, potrzebny jest jeszcze szampon. Czy ten naturalny okaże się lepszy?

Bezpieczniejszy skład

Ekologiczny szampon z naturalnych składników nie działa tak agresywnie na włosy jak drogeryjny odpowiednik. SLS oraz silikony skutecznie usuwają brud i tworzą barierę ochronną, ale jednocześnie utrudniają przenikanie składników odżywczych do włosów, podrażniają skórę i wzmagają produkcję łoju, przez co włosy zaczynają się przetłuszczać.

Szampony, które można kupić na https://eranatura.pl/, są wolne od alergenów, SLS i silikonów. To głównie roślinne wyciągi wzbogacone na przykład aloesem albo naturalnymi olejkami. Takie szampony nawilżają włosy na całej długości bez ich obciążania, pielęgnują też skórę głowy, co pomaga zwalczyć łupież oraz nadmierne przetłuszczanie. Skuteczność naturalnych szamponów jest równie wysoka, z tą jednak różnicą, że one nie uszkadzają łuski włosa i nie zmieniają ich porowatości.

Nie tylko w płynie

Większość osób jest przyzwyczajona do tego, że szampon to ciecz w butelce. Tymczasem do mycia głowy użyć można także naturalnego szamponu w kostce, do kupienia między innymi na https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/. Wygląda on jak mydło, ale składniki są tak dobrane, by pielęgnować włosy oraz  skórę głowy. Znaleźć można też mydła uniwersalne, które nadają się zarówno do mycia włosów, jak i całego ciała.

Szampony w kostce nadają się do każdego typu włosów, ale trzeba sprawdzać opisy. Zazwyczaj zawierają one naturalne oleje i masła o właściwościach nawilżających, dzięki czemu włosy nie puszą się i nie elektryzują. Ze względu na swoją formę wymagają odpowiedniego przechowywania – najlepiej trzymać je na drewnianych mydelniczkach z dziurkami, tak by na kostce nie utrzymywała się wilgoć sprzyjająca rozwojowi bakterii.

 

Naprawa iPhone oczami wrocławskiego Serwisu Apple

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *