Przeprowadzka do Warszawy – jaki jest koszt przeprowadzki?

Statystyczny Polak przeprowadza się w swoim życiu dwa razy i najczęściej jest to raz na 15 lat. Podczas przeprowadzki najważniejsza jest kwestia dobrej organizacji, ze względu na znaczną ilość rzeczy o różnym gabarycie. Komu zatem najlepiej zlecić wykonanie przeprowadzki do Warszawy i jakie koszta się z tym wiążą? Jak wyglądają koszty przeprowadzki do Warszawy? Przeprowadzkę najlepiej zorganizować, wynajmując profesjonalną firmę transportową, która posiada odpowiedni sprzęt m.in do transportu dużych gabarytów. Wiele firm dysponuje samochodami dostawczymi, które zatrudniają doświadczonych pracowników.

Jeżeli planujemy przeprowadzkę do Warszawy to warto zapoznać się z cenami firm transportowych. Usługi zazwyczaj mogą obejmować: transport, demontaż i montaż mebli, odpowiednie zabezpieczanie i pakowanie elementów wielkogabarytowych, przedmiotów cennych i delikatnych, pakowanie rzeczy osobistych, załadunek i rozładunek, a nawet dostarczenie niezbędnych materiałów do pakowania. Cena jest uzależniona głównie od zakresu oferowanych usług, którą możemy ustalić telefonicznie lub podczas konsultacji z wynajętą firmą.

Pracownik wówczas dokonuje dokładnych oględzin mieszkania i decyduje o pojemności auta,oraz o ilości potrzebnych materiałów do spakowania. Przeprowadzki Warszawa Cennik Koszt usługi związanej z przeprowadzką do Warszawy ustalany jest stawką za godzinę pracy i zależny jest od wielu czynników. Najistotniejszy jest czas trwania przeprowadzki, a więc odległość od punktu startowego do miejsca docelowego, powierzchni załadowania samochodu, terminu, ilości wykorzystanych materiałów do pakowania, a w niektórych przypadkach także zastosowania dźwigów i wózków transportowych. Warto pamiętać, że dodatkowa opłata jest naliczana także za przewóz większych lub nietypowych przedmiotów gabarytowych. Porównując ceny wielu firm, które zajmują się przeprowadzkami standardowy transport pojedynczego mebla to koszt rzędu 70-100 zł.

Transport z wniesieniem to koszt około 130 zł (realizowany zazwyczaj przed dwóch pracowników). Przeprowadzka jednej osoby zajmuje przeważnie ok. dwóch godzin a ceny wahają się od 200 do 240 zł. Planując przeprowadzkę z innego miasta do Warszawy, warto pamiętać, że zaplanowanie tak dużego transportu wiąże się z odpowiednią operacją logistyczną, która zajmie firmie przewozowej prawie cały dzień roboczy. Koszt uzależniony będzie od czynników, które zostały wymienione powyżej, jednak przykładowa przeprowadzka w odległości ok.300 km to koszt w granicach 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *