Nie wiesz jak zmotywować pracowników do działania? Przeczytaj ten artykuł.

Kluczem do sukcesu i stworzenia prężnie działającej firmy są pracownicy. To od ich umiejętności, zaangażowania w powierzone im obowiązki oraz motywacji zależy powodzenie przedsiębiorstwa. Jeśli pracownicy są niezaangażowani i brakuje im motywacji, przekłada się to negatywnie nie tylko na funkcjonowanie firmy, ale również na jej zyski. Motywowanie to kluczowa funkcja, bez której żadna firma nie osiągnie sukcesu. Jak w takim razie motywować swoich pracowników, by dawali z siebie jak najwięcej? Co sprawi, że pracownicy będą bardziej zmotywowani do ciężkiej pracy? Postaramy się podpowiedzieć poniżej!

Doceniaj wkład i okazuj uznanie

Skoro masz świadomość, że Twoja firma nie byłaby w stanie funkcjonować bez oddanych i ciężko pracujących na sukces pracowników, to dlaczego nie zaczniesz tego okazywać? Zacznij publicznie doceniać i uznawać wkład pracowników, a zobaczysz, że to przełoży się na jeszcze lepsze efekty ich pracy. Pracownik, który otrzymał słowną pochwałę, czuje się doceniony i zaczyna się starać jeszcze bardziej. Jakie uzyskano nieoczekiwane wyniki w pracy? Kto zapewnił doskonałą obsługę lub wsparcie klientowi? Kto zasługuje na uznanie swoją ciężką pracę i wkładem w sukces firmy? Pracowników motywuje, jeśli wiedzą, że są docenieni przez swojego szefa i dostrzega się ich wkład, dlatego, jeśli do tej pory tego nie robiłeś, koniecznie to zmień!

Wprowadź system nagradzania finansowego

Pozytywne efekty możesz uzyskać dzięki wprowadzeniu systemu nagradzania finansowego. Może być on różny dla poszczególnych pracowników, w zależności od tego, jakie stanowiska zajmują, lub w jakich działach pracują. Ludzie, którzy są wynagradzani za dobre wykonywani pracy, a za brak starania nie, będą koncentrować się na wykonywaniu tych, które zapewnią im większą nagrodę finansową. Dlatego też koniecznie weź pod uwagę wprowadzenie np. premii uznaniowych lub też uzależnionych od wyników pracy, podwyżki lub inne formy gratyfikacji za skończone projekty, zadania itp.

Wyjazdy integracyjne

A może z racji dobrze zakończonego projektu, który zapewnił firmie ogromne zyski, zorganizujesz swoim pracownikom wyjazd integracyjny? Potraktuj to jako formę inwestycji w firmę, ponieważ tego typu przedsięwzięcia nie dość, że motywują pracowników do pracy i pozwalają poczuć się częścią firmy, to jeszcze stwarzają okazję do nawiązania bliższych relacji ze współpracownikami. Dodatkowo podczas takiego wyjazdu możesz organizować konferencje w Zakopanem, by przedstawić swoim pracownikom plany na przyszłość, oficjalnie podziękujesz za włożony wkład w pracę i sprawisz, że firma nie tylko stanie się miejscem ich pracy, ale ich drugim domem.

Tak naprawdę pomysłów na motywację pracowników jest bardzo wiele. Możesz sięgnąć po dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy, zaoferować im karnety do klubów fitness lub do kin, kursy języków obcych czy nawet zniżki na obiady firmowe. Jedno jest pewne, im szybciej zaczniesz z nich korzystać, tym szybciej przełoży się to efekty w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *