Poznaj etapy optymalizacji magazynu i uwydatnij pracę!

Niewłaściwy projekt układu magazynu może mieć negatywny wpływ na Twoją działalność. Może to zmniejszyć produktywność, brak kontroli nad zapasami, błędy w wysyłce i stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o układ magazynu, ważne jest wykorzystanie jego pełnej powierzchni. Wszystko powinno być dostępne i znajdować się we właściwej lokalizacji, aby uniknąć kosztów ogólnych i zwiększyć produktywność.

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą zaplanować najlepsze etapy optymalizacji magazynu. Zaczynamy!

Wystarczający rozmiar w obszarze odbioru

Strefa przyjęć to jedna z najważniejszych funkcji magazynu. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby Twoi pracownicy mogli wykonać wszystkie czynności niezbędne do kalkulacji i układania towarów na paletach. Im więcej miejsca w obszarze odbioru, tym więcej pracowników, aby szybko wykonać pracę.

Utwórz segmentację obszaru

Działania magazynowe wymagałyby szybkości i dokładności, dlatego konieczne jest utworzenie dobrze zdefiniowanych segmentów w magazynie. Na przykład zwrócony obszar produktu powinien znajdować się w oddzielnej sekcji. Dzięki temu zwracane produkty nie są pomieszane.

Ważne jest również, aby obszary wysyłki i odbioru były oddzielne i znajdowały się w różnych obszarach magazynu, aby uniknąć niewłaściwego rozmieszczenia błędów frachtu.

Miej dostępne ścieżki

Aby zapewnić łatwą obsługę w magazynie, zaprojektuj dostępne ścieżki. Dostępne ścieżki odnoszą się do najlepszego skróconego dostępu do wszystkich operacji, w tym kompletacji i pakowania w magazynie. Powinien zaczynać się w najdalszym punkcie od obszaru wysyłki.

Naszkicuj projekty ścieżek, które w większości pasują do Twoich potrzeb. Tylko upewnij się, że twoi pracownicy wykonają jedno przejście przez obiekt w najbardziej efektywny sposób.

Oddzielna strefa pakowania

Niektóre produkty wymagają specjalnego obszaru pakowania, który jest oddzielony od innych, ponieważ towary natychmiast przeniosą się z obszaru pakowania do obszaru wysyłki. Obszar ten nie powinien być zbyt duży, ponieważ nie potrzebują dużej przestrzeni. Celem projektowania układu magazynu jest zdecydowanie optymalizacja funkcji magazynowych i osiągnięcie maksymalnej wydajności i wykorzystania przestrzeni.

O czym jeszcze musisz pamiętać przy optymalizacji?

Problem układu magazynu logistycznego w obiegu jest jednym z zagadnień, którymi zajmuje się przedsiębiorstwo. Magazynowanie jako węzeł logistyczny dla połączeń transportowych odgrywa rolę w ochronie przechowywanych produktów. Podczas planowania magazynowania, aby zaprojektować racjonalny układ magazynów, firmy muszą wziąć pod uwagę sezonowość produktów, charakterystykę popytu ilościowego, wysoką charakterystykę samego magazynu i tak dalej. Radzenie sobie z ilością produktów i ich wydajnością z pewnością wpłynie na projekt miejsca magazynowego – jednocześnie, przy wahaniach sezonowych, odbiór magazynowy musi nie tylko być w stanie pomieścić pojemność powierzchni magazynowej i wysokość do celów projektowych, ale także uwzględniać, że wózek widłowy i obsługa wymagają pewnego obszaru roboczego i nie mogą wpływać na normalne działanie magazynu produkt według obszaru zastępczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *