Pomysł na biznes: zostań muzykiem DJ-em weselnym

dj-wodizrej

W branży muzycznej jest coraz mniej nisz, w które początkujący twórca mógłby się “wcisnąć”. Prawda jest taka, że aby zostać zauważonym przez,,większych” w tej branży trzeba mieć niezwykle dużo szczęścia. Oczywiście żeby w ogóle można było mówić o szansie na bycie zauważonym, trzeba najpierw rozpocząć jakąś działalność. Wiele osób z doskonałym słuchem muzycznym i znajomością trendów na rynku podejmuje decyzje o zostaniu DJ. Wydawać by się mogło, że dla DJ zawsze znajdzie się coś do roboty. A to granie w klubie, a to impreza weekendowa, ale w rzeczywistości o opłacalne zajęcie jest znacznie trudniej. Tutaj dobrym pomysłem wydaje się zostanie muzykiem weselnym.

Obsługa wesel

Obsługiwanie wesel wydaje się dla DJ-a pomysłem wprost wspaniałym, gdyż ludzie szukają coraz ciekawszych i nowszych rozwiązań w wyniku czego zaczynają odchodzić od wynajmowania tradycyjnych orkiestr weselnych często właśnie na rzecz DJ, którzy są nowocześni i,,trendy”. Można się więc spodziewać, że popyt na usługi DJ będzie rósł coraz szybciej, a co za tym idzie nie tylko coraz łatwiej będzie znaleźć chętnych na wesele z DJ, ale i koszt takich usług będzie stale wzrastał. Ten bardzo optymistyczny scenariusz na pewno zachęci wielu muzyków, trzeba więc się spieszyć, by zdążyć wyrobić sobie dobrą markę przed innymi gdyż, jak wiadomo, kto pierwszy ten lepszy, a okazje na świetny biznes bardzo rzadko trwają długo.

Czy praca DJ weselnego to żyła złota?

Być może, jednak i tu konieczne jest spełnienie pewnych wymogów. Po pierwsze DJ nie raz będzie jednocześnie pełnił funkcje wodzireja. Musi zatem mieć doskonały kontakt z ludźmi i zawsze umieć rozkręcić zabawę, choćby miał do dyspozycji tylko mikrofon. Po drugie, ponieważ muzyków na wesele często znajduje się z czyjegoś polecenia, na początku potrzebne jest wiele cierpliwości i wiary, bo zlecenia nie będą od razu napływać lawinowo. Zapewne nie raz zdarzy się, że przez kilka tygodni nikt nie złoży zamówienia, ale za to tydzień później klienci zaczną pchać się drzwiami i oknami.

DJ – Wodzirej w jednym

Dobrym pomysłem wydaje się też być nawiązanie współpracy z wodzirejem – osobą, która mogła by zejść na parkiet i tam zachęcać gości do uczestniczenia w zabawach lub tańcach grupowych (np. w,,Belgijce”). Wodzirej działa bardzo pozytywnie na całokształt usług oraz sprawia, że łatwiej o klienta. Oczywiście, nie jest to konieczność. Jak zostało wspomniane, DJ również musi nawiązywać aktywny kontakt z gośćmi i w wypadku, kiedy wodzireja nie ma na imprezie to DJ ma obowiązek rozkręcenia wydarzenia nie tylko muzyką, ale i dobrą,,gadką”, czy pomysłem na ciekawą zabawę.

Jakie obecnie obowiązują stawki w branży?

Za jedno obsłużone wesele netto można zarobić około 1800 zł ze sporymi widełkami w górę. Te widełki zależą już od jakości naszych usług. Oczywiście, do tego dochodzi podatek, a ilość wesel w miesiącu jest oczywiście zależna od naszej popularności. Na początku zleceń może pojawiać się niewiele, ale gdy zadowoleni klienci zaczną polecać usługi znajomym, a ich znajomi kolejnym znajomym, można się wtedy zdziwić jak wielu chętnych się pojawi. Jedno jest pewne – zarobki nie będą stałe, tym bardziej, że sezon trwa około 8 miesięcy.

Zresztą nikt nie każe rzucić wszystkiego by zostać DJ. Przecież absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie by ten i tak opłacalny biznes traktować jako pracę dodatkową, przynajmniej na początku, bo jeżeli osobie z talentem uda się uzyskać rozgłos to może ona liczyć na status DJ,,luksusowego”, a wtedy wystarczy zadbać o marketing i schludną stronę internetową i już można podnosić stawki za występy.

Zatem czy warto?

Podsumowując, zostanie weselnym DJ chociażby dorywczo, daje potencjalne możliwości dużych zarobków i zajmowania się tym co się kocha – muzyką. Dodatkowo istnieje szansa, że któryś z gości na jednym z obsługiwanych wesel zwróci uwagę na talent i potencjał kryjący się w DJ. Być może tego szczęśliwego dnia po dobrym występie do muzyka podejdzie któryś z gości i wręczy wizytówkę swojego zespołu oferując współprace w dalszej drodze kariery. A wtedy otworzy się wiele ścieżek.

Poradnik na temat pracy DJ-Wodzireja opublikowany został po rozmowie z pracownikiem serwisu wodzirej na wesele z Warszawy – dziekujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *