Praktyczne zastosowania do nowoczesnych wnętrz – urządź biuro z klasą

Bottom_office_115416-01-XXL_1280x458

Przestrzeń biurowa jest nie tylko miejscem wykonywania pracy, ale również w dużym stopniu wizytówką firmy. Właściciel biznesu powinien więc zadbać o to, by jej aranżacja łączyła w sobie wysoką funkcjonalność, komfort użytkowania oraz estetykę.

Wygląd biura w dużym stopniu przekłada się na to, jak jest ono odbierane przez klientów czy kontrahentów. Jest również istotny z perspektywy samych pracowników – w dobrze i funkcjonalnie zaaranżowanej przestrzeni pracuje się szybciej i bardziej wydajnie. Warto więc zadbać zarówno o te pomieszczenia, które służą do pracy, jak i o wnętrza reprezentacyjne, które mają być wizytówką firmy i tworzyć pozytywne pierwsze wrażenie.

Każdy w swoim pokoju czy może open space?

W każdym wnętrzu aranżacja powinna być elegancka, funkcjonalna i dobrze przemyślana. Ważne są zarówno meble i sprzęt biurowy, jak i kolorystyka ścian czy dobór okien i drzwi. Chodzi przede wszystkim o to, by w takim wnętrzu dobrze się przebywało. Aranżacja wnętrza jest również uzależniona od tego, czy jest ono podzielone na wiele mniejszych pokoi lub gabinetów, czy pracownicy pracują w open space, czyli na dużej przestrzeni, w której oddzieleni są od siebie jedynie ściankami działowymi.

Sposób wykorzystania przestrzeni najczęściej jest uzależniony od branży oraz rodzaju pracy, jaki wykonują pracownicy. Czasem bowiem w pracy potrzebny jest twórczy chaos, innym razem – pełne skupienie i koncentracja.

Nowoczesny wystrój lepszy niż aranżacja rodem z PRL-u

W urządzeniu wnętrza warto wziąć pod uwagę aktualne trendy i nowoczesne meble i dodatki. Żadne biuro nie będzie prezentowało się dobrze, jeśli będzie w nim dominował wystrój pochodzący z czasów PRL-u. Stare wykładziny czy klasyczne meblościanki są równie nieładne, co mało funkcjonalne.

Nowoczesne meble biurowe powinny być eleganckie, proste, a także dostosowane do charakteru firmy i prowadzonej przez nią działalności. W poważnym biznesie warto zachować umiar i stonowana elegancję, jeśli jednak biuro należy do agencji reklamowej czy redakcji, można nieco zaszaleć z wystrojem. Najważniejsze, by pracownicy dobrze się czuli, a jeszcze lepiej – warto z nimi skonsultować przyszły wystrój wnętrza.

W biurze na poddaszu zwróć uwagę na okna

Wystrój biura to jednak nie tylko meble i sprzęt, ale również okna, których zadaniem jest dostarczenia do wnętrza jak najwięcej światła. Bez względu na to, na jakiej kondygnacji znajduje się firma, okna powinny być wysokiej jakości, funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i niezawodne.

Szczególnie ważne są okna dachowe, które montowane są w połaci dachu. Na ostatnich kondygnacjach jest dosyć mało światła, a często są one również dosyć nieduże – dobre okna dachowe pozwolą na odpowiednie urządzenie z klasą każdego poddasza. Okna dachowe Velux to rozwiązanie, które nie tylko zapewni sporo światła dziennego, ale również dopływ świeżego powietrza. Sprawna wentylacja możliwa jest nawet przy zamkniętych oknach – wszystko dzięki systemom mikrowentylacji, w które wyposażone są nowoczesne okna.

3 komentarze

  1. kos pisze:

    Wystrój biura ma bardzo duże znaczenie, jak się zdaje. Nowoczesne wnętrza moim zdaniem wspomagają kreatywność i ogólnie lepiej się w nich pracuje 🙂 Pozdrawiam!

  2. Baśka pisze:

    Praca to ważny czas w życiu każdego człowieka. W każdej pracy spędzamy często dość dużo czasu. A przecież – aby być w miarę wydajnym – trzeba jeść. Jak jemy w pracy, to przeważnie wszyscy wiedzą. Nie jest to jedzenie idealne i często spożywane na szybko, na stojąco i zimne. Po jakimś czasie organizm sam upomni się o “normalne jedzenie” – a jak nie – to zareaguje chorobą. Warto dowiedzieć się, jaka dieta jest najlepsza i jak ją przygotować do pracy np. http://www.legenda.com.pl. Pomóżmy sobie póki nie jest za późno i nie trzeba jeszcze chodzić po lekarzach.

  3. Lilka pisze:

    Okna w biurze – to podstawa zdrowia nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Zazwyczaj pracodawca nie wie, jakie fobie mają jego pracownicy. Niektórzy siadają blisko okna, aby… w razie czego móc szybko uciec (arsonfobia – strach przed ogniem). A jeśli biuro jest na 10 piętrze? Wtedy najczęściej siedzą przy drzwiach i nie jeżdżą windami. Fobie zazwyczaj można dość łatwo opanować – trzeba tylko chcieć i skorzystać z pomocy. Można o tym poczytać: http://www.fphu-kos.pl. Jest mnóstwo innych informacji, które warto przyswoić dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *