Jak dobrze przygotować się na jesienne temperatury?

Jesień pod wieloma względami jest piękną pora roku, pełną wielu barw i wyjątkowych krajobrazów. Niestety, ma tez sporo minusów – pogoda nie jest już przyjemna, często pojawiają się dosyć dotkliwe chłody, zwiastujące rychłe nadejście zimy. Aby móc bez przeszkód przebywać na świeżym powietrzu w niezbyt sprzyjającym klimacie, warto zadbać o ciepłą i komfortową odzież.

Jak ubierać się na jesieni? Przede wszystkim powinniśmy mieć dobrej jakości wierzchnie okrycia, które zapewnią nam odpowiednią ochronę przed chłodem, wiatrem, a także przed opadami deszczu, które mogą pojawiać się nagle. Dobrym rozwiązaniem mogą więc być przejściowe kurtki wodoodporne, które są wykonane z materiałów, po których woda spływa i nie wsiąka w tkaninę. Lekkie, jesienne kurtki będą idealne na kapryśną pogodę, ale pod warunkiem, że temperatury będą jednak na odpowiednio wysokim poziomie. Im bliżej zimy, tym lekka kurtka zdecydowanie może się nie sprawdzać. Szukajmy więc cieplejszych propozycji, które nie pozwolą nam zmarznąć nawet wtedy, gdy pogoda zdecydowanie nie będzie sprzyjała przebywaniu na zewnątrz.

Ciepłe i przytulne kożuchy

Sprawdzona propozycją na jesienne chłody i temperatury, które są coraz niższe, może być kożuch damski wykonany z wysokiej jakości, naturalnych materiałów. Kożuchy czasem kojarzą nam się z odzieżą wierzchnią naszych babć – ciepłą, ale niezbyt modną i często niewygodną. Tymczasem nowoczesne kożuchy tworzone przez współczesnych projektantów to zupełnie inna, dużo lepsza jakość. Są bardzo wygodne, efektowne, mają ciekawe kroje i fasony, dzięki czemu coś dla siebie znajdą zarówno osoby ceniące ponadczasową elegancję, jak i miłośnicy nowoczesnych, nieco bardziej awangardowych ubrań. Kożuchy są bardzo ciepłe, doskonale chronią przed zimną, można więc mieć pewność, że w takiej odzieży nie zmarzniemy nawet wtedy, gdy temperatury będą poniżej zera. Kożuch sprawdzi się więc idealnie nie tylko na jesień, ale również zimą.

Pamiętaj o czapkach i szalikach

Na jesienne chłody potrzebne są nie tylko okrycia wierzchnie, ale również dodatki. Sam płaszcz czy kożuch nie wystarczy, aby zapewnić nam ciepło w czasie, gdy temperatury spadają czasem nawet do zera. Dlatego też trzeba wyposażyć się również w ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, w których będziemy czuć się komfortowo nawet gdy będzie bardzo zimno. Dodatki, takie jak czapka i rękawiczki warto wybierać pod kątem zarówno estetyki, jak i jakości wykonania. Zadbajmy o to, by były dopasowane do reszty stroju, a jednocześnie bardzo ciepłe i wygodne. Dotyczy to zwłaszcza czapek, które czasem dobrze wyglądają, ale w czasie noszenia mogą powodować niewygodę. W ostatnim czasie modne są duże, futrzane lub wełniane czapki, które świetnie się prezentują, są doskonałym uzupełnieniem stylizacji, a jednocześnie zapewniają ciepło i wygodę użytkowania w chłodne, jesienne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *