Karta kredytowa od ręki – jak ją uzyskać?

Każdemu z nas mogą zdarzyć się drobne problemy z płynnością finansową, zwłaszcza pod koniec miesiąca. Na szczęście nie musimy już pożyczać pieniędzy od rodziny czy znajomych – wystarczy wyposażyć się w kartę kredytową, dzięki której będziemy mogli dokonywać różnego rodzaju płatności. Karta kredytowa od ręki to odpowiedź na potrzeby osób, które pilnie potrzebują pozyskać gotówkę. Jak wygląda procedura wydania karty kredytowej od ręki?

Wniosek online

Jeśli ubiegamy się o wydanie karty kredytowej w banku, to konieczne będzie osobiste udanie się do jego filii. Inaczej jest w przypadku pozabankowych kart kredytowych, o które możemy wnioskować przez internet. Karta kredytowa od ręki dostępna jest dla każdego, kto ukończył 25. rok życia, lecz nie przekroczył jeszcze 65. roku życia. Co ważne, kartę kredytową od ręki może otrzymać osoba, która nie zalega ze spłatą innych zobowiązań finansowych. Przed zaakceptowaniem wniosku sprawdzana jest bowiem historia kredytowa klienta, za pomocą której ocenia się ogólną zdolność kredytową. Oczywiście, w przypadku jakichkolwiek pytań, osoby wnioskujące o kartę kredytową od ręki mają możliwość kontaktu z konsultantem, który postara się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak korzystać z karty?

Karta kredytowa od ręki musi zostać przesłana na adres wskazany we wniosku. Wraz z nią klient otrzymuje unikalny kod PIN, za pomocą którego może on potwierdzać transakcje. Niemniej jednak na przesłanie karty trzeba trochę poczekać – czas jej otrzymania zależny jest bowiem nie od kredytodawcy, a od firmy, która zajmuje się jej dostarczaniem. Na szczęście klienci, choć muszą oczekiwać na kartę, nie muszą czekać na pieniądze. Pewna kwota – obecnie jest to maksymalnie 80% wartości przyznanego limitu – może zostać przelana na konto klienta od razu po zaakceptowaniu wniosku. Dzięki temu uzyskuje on dostęp do pieniędzy niemalże od ręki, bez zbędnej zwłoki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą zbyt długo czekać, ponieważ na przykład muszą opłacić rachunki czy w krótkim czasie sfinansować ważniejsze wydatki.

Dlaczego warto?

Aby uzyskać kartę kredytową od ręki, należy dopełnić minimum formalności – w przeciwieństwie do sytuacji, gdy ubiegamy się o bankową kartę kredytową. Co więcej, może ona nas uratować w wielu przypadkach, gdy pilnie potrzebujemy pozyskać gotówkę. Nie musimy wtedy prosić nikogo o pożyczkę ani składać nowych wniosków, na których rozpatrzenie trzeba przecież poczekać. Wystarczy użyć karty kredytowej i cieszyć się większą niezależnością finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *