Chcesz przytyć? Dieta pudełkowa i inne sposoby na osiągnięcie tego celu, zapraszamy!

Przybierać na wadze. Brzmi łatwo, prawda? Dla przeciętnej osoby przyrost masy ciała jest bardzo łatwy. Czasem jednak może to być naprawdę trudne.

Przybieranie na wadze dla samego przybierania na wadze jest teraz tak samo bezużyteczne, jak dziwaczne nurkowanie podczas próby wyważenia. Jasne, nagły przypływ w dowolnym kierunku może pomóc w osiągnięciu jakiegoś tymczasowego celu, ale ludzkie ciało po mistrzowsku znajduje pozory równowagi. Ci ludzie, którzy radykalnie zredukowali kalorie, próbując osiągnąć cel utraty wagi, znajdą się w punkcie wyjścia, gdy powrócą do swoich normalnych nawyków żywieniowych, nawadniają się i zaczną żyć swoim życiem. To samo dotyczy weekendowego spożycia tacos, hamburgerów, pizzy i napojów gazowanych o wartości 18 000 kalorii. Tak, możesz zobaczyć nagły wzrost, ale kiedy będziesz kontynuować normalny dzień, twoje ciało usunie nadmiar i umieści część kalorii tam, gdzie tego nie chcemy (znajdziesz je w talii i biodrach ).

Ale naprawdę…

Wiedząc, że nie jest celem nikogo zwiększanie masy ciała poprzez nakładanie warstw tkanki tłuszczowej, zgodzimy się, że celem jest inteligentne zwiększenie beztłuszczowej masy ciała. Aby wiedzieć, jak dotrzeć tam, gdzie chcesz, musisz wiedzieć, gdzie jesteś. Nie oznacza to po prostu wiedzieć, co mówi skala. Widzisz, aby utrzymać ciężar ciała dokładnie tam, gdzie jest, istnieje dość sztywna określona ilość kalorii, które musisz przyjąć, aby pozostać na dobrej drodze. Twój wzrost, aktualna waga, wiek i poziom aktywności – wszystko to musi być brane pod uwagę, gdy zaczynasz rozumieć, gdzie znajdują się Twoje progi kalorii. Prostym sposobem na to jest przejście na rozwiązania takie jak dieta pudełkowa Kraków odpowiednio rozplanowana naprawdę może mądrze pomóc Ci dojść do Twojego celu.

Powolny i stabilny – wygrywa wyścig

Rozumiejąc, że to maraton, a nie sprint, najmądrzejszym i najzdrowszym sposobem na uzyskanie trwałej, stabilnej wagi jest zwiększenie dziennych kalorii o 15-20% całkowitego zapotrzebowania na nie. Biorąc wszystko pod uwagę, powinno to bezpiecznie pozwolić ci zyskać jeden kilogram tygodniowo, tak długo, jak próbujesz przytyć. Dla przeciętnego faceta będzie to oznaczać dodatkowe 500 kalorii dziennie. Ponieważ 3500 kalorii równa się kilogram, jest to odpowiedzialne zalecenie. Jeśli zwiększysz ten procent ponad 20% swojego zapotrzebowania na kalorie = prawdopodobnie będziesz powoli po prostu otyły. Celem jest stały przyrost masy ciała, a nie ogromny wzrost. Zyskaj nie więcej niż kg tygodniowo i możesz prawie zagwarantować, że znaczna część tego, co widzisz, to przyrost tkanki tłuszczowej.

Po osiągnięciu docelowej liczby musisz pomyśleć o tym, jak te kalorie rozłożą się na Twoim cile. Jeśli spojrzysz na badania, zalecenia są dość spójne dla zdrowego (mięśni) przyrostu masy ciała. Skup się na tym, jak rozkładają się makroskładniki odżywcze (białka, węglowodany i tłuszcze), aby wspierać pożądaną liczbę kalorii. Warto pójść właśnie w tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *