Tapety ścienne – w jakich pomieszczeniach można je stosować?

Jesteś na etapie urządzania swojego mieszkania i zastanawiasz się w jakich pomieszczeniach można je z powodzeniem zastosować?

Tapeta ścienna to popularny element dekoracji w wielu nawet profesjonalnych aranżacjach wnętrz. Chętnie wykorzystujemy dekoracje ścienne różnego typu, tapety dekoracyjne w ostatnich latach zyskują na popularności, ich różnorodność jest na tyle duża, że każdy może znaleźć coś dopasowanego do swoich możliwości finansowych. Czy w każdym pomieszczeniu można stosować tapety dekoracyjne? Okazuje się, że jak najbardziej, tapety ścienne z powodzeniem można wykorzystywać nawet w takich pomieszczeniach jak łazienka lub kuchnia.

Tapeta ścienna w salonie lub sypialni

Jednym z pomieszczeń, w których najchętniej uwzględnia się tapety dekoracyjne jest pokój dzienny. Dzięki zastosowaniu tapety na ścianie można bardzo odmienić aranżację wnętrza. Tapeta może być pewnym zastępnikiem dużo droższych elementów aranżacji, takich jak ściana z cegły lub betonu, regał pełen książek czy płytki lub panele. W takich pomieszczeniach jak sypialnia lub salon panują na ogół optymalne warunki dla zastosowania tapet dekoracyjnych. Z powodzeniem możemy wykorzystać niedrogie tapety wykonane z papieru. Dobrym pomysłem na tapetę do salonu może być także zdecydowanie się na tapetę papierową wykonaną na podkładzie flizelinowym, gdyż taką tapetę łatwiej nanosi się na powierzchnię ściany, szybciej przebiega także proces jej późniejszego usuwania.

Tapeta w łazience lub kuchni – czy to dobry pomysł?

Na ogół w tego typu pomieszczeniach stosuje się jak najbardziej trwałe materiały wykończeniowe takie jak ceramiczne płytki lub szklane panele. Obecnie dzięki rozwoju technologicznego jak najbardziej możliwe jest zastosowanie w wilgotnych pomieszczeniach także tapet dekoracyjnych, z tą różnicą że nie wykonane są one oczywiście z nietrwałego papieru, ale z innych tworzyw. Bardzo popularne obecnie są na przykład tapety winylowe. Winyl jest materiałem całkowicie odpornym na działanie pary wodnej oraz wody, dzięki czemu bez problemu tapetę z niego wykonaną można zastosować zarówno w kuchni jak i w łazience. Aplikując tapetę winylową na ścianę należy jedynie zwrócić uwagę na użycie wysokiej jakości kleju przeznaczonego do tego typu tapet ściennych. W łazience znakomicie sprawdzą się tapety z motywami roślinnymi albo niebanalne fototapety. Wiele osób z powodzeniem wykorzystuje w kuchni oraz łazience tapety imitujące płytki.

Planujesz zakup tapety dekoracyjnej? Wiele osób przekonuje się, ze wcale nie jest łatwo znaleźć w sklepie stacjonarnym modelu całkowicie odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Aby ułatwić łatwe wyszukiwanie wzorów tapet powstało wiele sklepów internetowych, które udostępniają intuicyjne wyszukiwarki produktów. Dzięki temu można wygodnie i szybko poszukiwać tapety ściennej bez wychodzenia z domu.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym InneTapety.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *