Szkolenia dla firm, czyli jak szybko i skutecznie zwiększyć kompetencje pracowników?

Wartościowe szkolenia dla firm są najszybszym sposobem na podniesienie kwalifikacji wśród pracowników. A odpowiednio przeszkoleni i zmotywowani pracownicy stanowią ogromną wartość dla każdego przedsiębiorstwa, i to bez podziału na branże.

Szkolenia dla firm – inwestycja w know-how

Szkolenia dla firm to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na podniesienie kompetencji pracowników w możliwie krótkim czasie.

Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na rynkowy sukces firmy. Wysokie kompetencje pracowników są bez wątpienia jednym z nich. Owszem, nic nie zastąpi doświadczenia, tym niemniej aby dobrze wykonywać swoją pracę, należy posiadać jakiekolwiek, nawet minimalne podstawy teoretyczne. Studia nie zawsze są w stanie przygotować pracownika do wyzwań zawodowych, więc szkolenia dla firm są idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Szkolenia dla firm jako forma premii lub nagrody

W zależności od polityki kadrowej firmy, szkolenia mogą być oferowane całemu zespołowi, np. w formie benefitu pracowniczego, lub najlepszym pracownikom w formie nagrody. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety.

  • Szkolenie jako nagroda jest jednym ze sposobów na pozyskiwanie nowych pracowników oraz utrzymywanie tych najważniejszych. Firma zyskuje w ten sposób lojalnego i kompetentnego pracownika, który w nieodległej przyszłości może objąć jedno z kluczowych stanowisk w przedsiębiorstwie. Warto przy tym pamiętać, aby kryteria uzyskania możliwości wzięcia udziału w szkoleniu były jasne i zrozumiałe dla każdego, ponieważ w przeciwnym wypadku w zespole może dojść do nieporozumień.
  • Cały zespół otrzymuje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu, bez względu na piastowane stanowisko. Na przykład w firmie produkcyjno-handlowej management korzysta z kursów dotyczących zarządzania projektami, podczas gdy handlowcy są regularnie szkoleni ze sprzedaży czy pozyskania oraz obsługi klientów. Taki model postępowania również ma swoje oczywiste zalety – wzrost kompetencji pracowników znacznie podnosi szansę na biznesowy sukces. Poza tym pracownicy, którzy widzą, że firmie zależy na ich rozwoju, są bardziej zmotywowani.

Szkolenia dla firm – świetny sposób na zbudowanie przewagi na rynku

Na koniec warto pamiętać o tym, że w obecnych czasach zdobycie przewagi nad konkurencją może być decydujące w kontekście dalszego istnienia firmy na rynku. Budowanie reputacji poprzez kompetencje pracowników, czyli de facto poprzez wysoką jakość oferowanych usług, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozyskanie lojalnych klientów. Poza tym wykwalifikowana kadra menedżerska jest w stanie poradzić sobie z ewentualnym kryzysem o wiele skuteczniej, niż liczny, ale niekompetentny zespół. A wartościowe szkolenia dla firm są jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie tego rodzaju korzyści.

Dlatego aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodzimych przedsiębiorców w zakresie szkoleń dla firm, krakowski Inprogress stworzył model subskrypcyjny Inprogress Plus. Zasada działania jest bardzo prosta: po uiszczeniu jednorazowej opłaty użytkownik może wziąć udział w nielimitowanej liczbie szkoleń online (na żywo, w czasie rzeczywistym) przez 6 miesięcy, oczywiście z możliwością przedłużenia abonamentu. Z dostępnych kursów można skorzystać z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy mieć dostęp do internetu.

Po więcej informacji dotyczących akredytowanych szkoleń z zakresu zarządzania projektami, programami i portfelem dla firm zapraszamy na inprogress.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *