W jaki sposób kancelaria może pomóc frankowiczom?

O kredytach frankowych głośno jest od ok. 2015 roku, kiedy to kurs franka szwajcarskiego niebezpiecznie poszybował w górę. Można powiedzieć, że zamiast 2 zł za 1 franka szwajcarskiego, musieliśmy oddać bankowi 5zł. Jeżeli wzięło się jeszcze pod uwagę ogromną sumę kredytu, można było być pewnym tego, że wpadło się w ogromne tarapaty finansowe.

Pomoc kancelarii prawnej

Kredyty frankowe miały pozwolić na spełnienie marzeń nawet tym osobom, które nie miały szans na to, aby otrzymać kredyt hipoteczny w polskich złotówkach. Wszystko na początku szło pięknie. Do momentu aż nie została uwolniona cena franka szwajcarskiego przez Szwajcarski Bank Narodowy. Do pewnego czasu raty kredytu były normalne, aby po roku 2015 zaczęły szybować niebezpiecznie w górę. Nic więc dziwnego, że ludzie zaczęli szukać pomocy kancelarii prawnej ponieważ czuli się oszukani. Co więcej, dla wielu osób konieczność zapłaty tak dużych rat związana była z pozbyciem się całego majątku, kolejnego zadłużenia, które nakręcało spiralę upadku na samo dno. Dobra kancelaria prawnicza mogła pomóc (i nadal pomaga!) wyplątać się ze wszystkich kłopotów finansowych. W jaki sposób kancelaria może pomóc frankowiczom?

Wiele informacji znajdziecie na stronie kancelariafrankowicza.pl

Pomoc prawnika

W dzisiejszych czasach nie będziemy mieli problemu z tym, aby znaleźć kancelarię, która będzie chciała wesprzeć frankowiczów walczących o swoje. Prawnik może zaoferować nam jedną z trzech form działania: odfrankowienie kredytu (przewalutowanie go na polskie złotówki), unieważnienia umowy kredytowej lub wyegzekwowanie od banku kwot wynikających z unieważnienia lub odwalutowania. Brzmi jak czarna magia? To fakt, ale dobry prawnik wyjaśni swoim klientom na czym polegają wszystkie działania. W dużej mierze wszystko zależne jest od tego, jaki rodzaj umowy posiadamy i co dokładnie jest w niej opisane. Warto ustalić sposób świadczenia pomocy prawnej. Klient musi jasno sprecyzować jakie ma oczekiwania, a kancelaria musi wyjaśnić swojemu klientowi to, co jest w stanie mu zaoferować, biorąc pod uwagę najkorzystniejsze rozwiązania.

Usługi dla frankowiczów

Mówiąc najogólniej można powiedzieć, że prawnik będzie walczył w imieniu swojego klienta o nienależnie naliczone i pobrane mu pieniądze. Co to oznacza bardziej szczegółowo? Że Świadczenia pomocy kancelarii prawnej można podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich to pomoc prawna na etapie przedsądowym, która obejmuje m.in. analizę umowy kredytu frankowego. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pozwu, gdzie zostaną m.in. w bardzo dokładny przygotowane kwoty, które bank powinien zwrócić swoim klientom. Trzeci etap to reprezentacja frankowicza na etapie procesu sądowego. Tego typu sprawy potrafią ciągnąć się przez bardzo długi czas. Nie tylko czas można liczyć w miesiącach, ale również w latach. Nie raz na etapie działania sądowego będziemy mieli dość, ale nie warto się poddawać. W szczególności, jeżeli chodzi duże pieniądze. Sprawy innych frankowiczów w sądzie pokazują, że warto walczyć o swoje, aby odzyskać coś, co bank zabrał nam bezpodstawnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *