W jaki sposób projektuje się szafy pancerne?

Szafy pancerne doskonale sprawdzają się w zapewnianiu bezpiecznego miejsca na broń. Jednak cena detaliczna tych narzędzi jest droga. Jeśli jesteś właścicielem broni i masz trochę czasu, czytaj dalej. Chcemy pomóc Ci zbudować własne szafy na broń, na początku jednak wyjaśniając z jakimi elementami mogą być dostarczane te profesjonalnie wykonane szafy pancerne, byś ostatecznie sam twierdził jaka opcja Ci bardziej odpowiada.

Szafa pancerna profesjonalnej jakości – co obejmuje ten projekt?

Najważniejszymi elementami szafy pancernej są zamek, korpus oraz drzwi. Najważniejsze jest to, by zarówno drzwi, jak i korpus wyróżniały się wysoką odpornością na włamanie, a to zapewnić im może na przykład blacha stalowa. Oczywiście ostatecznie na jakość tychże szaf ma wpływ z jakiej klasy produkt mamy do czynienia i jakie wymagania w obrębie przydzielonej im klasy mają spełniać. W największym stopniu wpływa to na zamki – muszę być atestowane przez renomowane firmy i certyfikaty, bez względu na to, czy chodzi o zamki elektroniczne, szyfrowe czy kluczowe.

Inne elementy, które można znaleźć w nowoczesnych projektach szaf pancernych są następujące:

  • schowek,
  • zamki,
  • dodatkowa półka,
  • plombowanie.

Niektóre szafy pancerne dają też możliwość przytwierdzenia do podłoża. Wysokiej klasy szafa na broń s2 jest przykładem idealnie zaprojektowanej opcji, co potwierdza jej klasa wykonania.

Po co robić szafkę na broń samemu?

Odpowiedzialne posiadanie broni jest często pomijanym wymogiem, który powinien wiązać się z zakupem broni. W ten sam sposób, w jaki ludzie lubią napełniać własną amunicję, tworzenie własnej szafy na broń jest jednym z opcjonalnych sposobów zabezpieczenia broni, choć oczywiście nie tak dobrym jak profesjonalnie zaprojektowana szafa na broń pancerna. W każdym razie wykonana samodzielnie też może zapobiegać niechcianym konsekwencjom i daje pewność bezpieczeństwa siebie, rodziny i mienia.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zaprojektować i stworzyć własną szafkę na broń, możesz wybrać, jak duża lub mała będzie. Możesz zrobić taką z dokładnie wystarczającą ilością miejsca w przedziale na broń, którą już masz i planujesz kupić, jeśli w ogóle. Chociaż alternatywne produkty kupione w sklepie mogą być najlepszym wyborem, niestety czasem może się okazać iż mogą nie pasować do twoich potrzeb pod względem estetyki. Nieporęczne opcje mogą po prostu zająć cenną przestrzeń. Istnieją różne wersje szafek na broń, które możesz dopasować do swojego gustu, jak drewniana szafka na broń, ukryta szafka na broń, szafka na broń ze szklanym frontem i tym podobne.

Dzięki szafce na broń do samodzielnego montażu będziesz w stanie wykonać uchwyt na dokładnie taki typ broni, jaki posiadasz. Niezależnie od tego, czy jest to pistolet, wiatrówka, karabin czy strzelba, możesz przechowywać je obok siebie, tworząc specjalne uchwyty dla każdego z nich w swojej szafce. Można dodać pewne funkcje, aby zabezpieczyć je przed dziećmi, tak samo jak w przypadku uniemożliwienia dzieciom otwierania szuflad i innych szafek w domu. Możesz także wyregulować drzwi lub osłonę, aby broń była ukryta przed wzrokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *