Szkolenie na własną rękę lub z firmą zewnętrzną

Business people discussing in a meeting

O wadze prowadzenia szkoleń nie można dyskutować. To praktycznie jedyna okazja do wspólnego spotkania ze wszystkimi pracownikami, w szczególności, gdy rozsiani są po krajowych filiach.

Organizacja szkolenia zawsze jest sporym przedsięwzięciem. Początkowy dylemat dotyczy tego, czy organizować je na własną rękę, czy skorzystać z fachowej pomocy firmy szkoleniowej, takiej jak na przykład www.frr.pl, która w profesjonalny sposób jest w stanie przygotować szkolenie z danej tematyki.

Organizacja wedle uznania

Firma, która podejmuje się tego wyzwania na własną rękę, być może ma za sobą pewne doświadczenie i wie, co należy uwzględnić w kompletnym harmonogramie w pełni profesjonalnie zorganizowanego szkolenia. Jednak ci, którzy po raz pierwszy biorą się za tak duże wydarzenie, już na samym początku mogą napotkać problemy. Nie mając wiedzy, jakie aspekty należy uwzględnić i jaki budżet może być niezbędny do organizacji, finalny efekt końcowy może w znaczącym stopniu odbiegać od założonego planu. Nie raz mieliśmy okazję przekonać się, iż doświadczenie i wiedza praktyczna jest niezbędna w wielu dziedzinach, a nawet do perfekcji opanowana czysta teoria, może nie znaleźć swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Organizacja z firmą zewnętrzną

Jakie korzyści przynosi inwestycja w wynajęcie firmy, która zajmie się organizacją? Po pierwsze to kwestia doradztwa, co do wyboru miejsca, lokalizacji, terminu. Okazuje się, że niezwykle przydatna jest szeroka baza w jakiej posiadaniu są firmy szkoleniowe, dzięki której szybciej można dotrzeć do obiektu dysponującego salami konferencyjnymi, wolnymi miejscami noclegowymi, a do tego położonymi w atrakcyjnym miejscu. Firma szkoleniowa łatwiej dobierze odpowiednie miejsce do charakteru szkolenia. Zorganizuje atrakcje, które przyciągną uczestników i pozwolą im należycie zrelaksować się w wolnym czasie. Uczestnicy i trenerzy zyskują szansę, aby skupić się tylko i wyłączenia na treściach dydaktycznych i celach merytorycznych. Wszystkie inne zadania spadają na barki firmy organizującej szkolenie, która dopilnowuje całości także na miejscu. To zdecydowanie mniej stresu, szybsza organizacja, czas wypełniony wraz z każdą wolną chwilą, aby uczestnicy nie poczuli się znudzeniu i znużeni. Dbałość o każdy szczegół, nawet ten pozornie mało ważny, ale jednak wpływający na ostateczną ocenę przedsięwzięcia. Organizacja szkolenia nie jest prostym zadaniem, ale z pewnością sprawniej wykonują je profesjonalne firmy, a najważniejsze w danym terminie osoby mogą skupić się na komunikacji, przekazaniu ważnych informacji i wymianie doświadczeń, a nie szukaniu niedociągnięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *