Szybkie przelewy on-line – co warto o nich wiedzieć?

Przelewy wyglądają obecnie nieco inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Odchodzi się od ręcznego wypełniania formularzy – cały proces płatności jest o wiele bardziej zautomatyzowany. Sprawdź, jak działają szybkie przelewy i dlaczego są tak popularne!

Natychmiast – czyli jak?

W przypadku zwykłych przelewów określone godziny ich księgowania są największą bolączką użytkowników. Systemy płatności obsługujące szybkie przelewy wyróżniają się szybkością działania. Sprzedawca co prawda otrzyma pieniądze dopiero wtedy, kiedy zostaną zaksięgowane na jego koncie, jednak informację o płatności dostanie od razu po jej dokonaniu. Nawet jeśli nie ma jeszcze pieniędzy na koncie – może od razu wysłać towar. To wszystko za sprawą systemów transakcyjnych bezpiecznych dla obydwu stron; zapewne spotkałeś się z nimi nie raz, korzystając z usług wtyczki przelewy24.pl.

Dlaczego szybkie przelewy są bezpieczne?

Szybkie przelewy zapewniają zabezpieczenie każdej transakcji. Wiarygodny system transakcyjny musi przejść przez szereg rygorystycznych badań, potwierdzających skuteczność stosowanych rozwiązań. Tylko najlepiej zabezpieczone z nich posiadają certyfikaty PCI/DSS, potwierdzające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i brak luk w systemie. Aby je zdobyć, należy spełnić 12 norm, kwestia bezpieczeństwa jest więc rozpatrywana na wielu płaszczyznach. To samo tyczy się certyfikatu SSL, odpowiedzialnego za szyfrowanie. SSL zapewnia ochronę wpisywanych znaków – a więc w głównej mierze danych dostępowych do aplikacji bankowych.

Prostota działania – na czym polega?

W przypadku wypełniania formularzy, po wprowadzeniu najmniejszego choćby błędu sprawa się komplikuje. Zły numer konta czy błędnie wpisane nazwisko oznacza trudny proces odzyskiwania pieniędzy. W przypadku szybkich przelewów system wypełnia formularz za Ciebie, a Ty możesz dokonać płatności szybko, wygodnie i bez pomyłek.

Dzięki nowoczesnym systemom transakcyjnym możesz odebrać swoją przesyłkę jeszcze szybciej i dokonywać niezliczonych płatności bez obaw. Jeśli z kolei jesteś właścicielem sklepu internetowego – być może to dobry moment na wprowadzenie szybkich przelewów na Twoją stronę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *