Trudności nowych działalności

Osoby, mające negatywną historię kredytową, nie uzyskają pożyczki bankowej, jak również u zdecydowanej większości podmiotów pozabankowych. W takich przypadkach jedyną możliwością uzyskania wsparcia finansowego, jest tzw. pożyczka bez BIK. Klient nie jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej.

Jednakże z drugiej strony są to bardzo kosztowne pożyczki, nawet przy niewielkich kwotach. Banki prześcigają się w ofertach bankowych, szukając klientów na pożyczki i kredyty gotówkowe. Z tego powodu podejmowały różnorodne akcje promocyjne i reklamy. W większości przypadków dotyczy to kredytów gotówkowych, ale zdarzają się również takie akacje np. w odniesieniu do kredytów hipotecznych.

Osoby, które szukały kredytu gotówkowego i przeglądały oferty bankowe natknęły się z pewnością na ofertę jednego z banków oferujący kredyt z najniższą ratą. Nie jest on już osamotniony z taką promocją, ponieważ dołączył do niego kolejny bank oferujący identyczną sposobność.

Pytanie, które się nasuwa czy można wykorzystać te obie oferty tak, aby otrzymać najtańszy kredyt? Zainteresowanych odsyłam do regulaminów obu banków. Warto zwrócić uwagę, że jest kilka ofert bankowych, w których znajdziesz tani kredyt gotówkowy nawet z oprocentowaniem poniżej 10%. Co prawda niektóre z tych propozycji są skierowane do określonych grup docelowych, ale jest także kilka ofert ogólnych.

Jaką wysokość kredytu można otrzymać? W większości przypadków banki reklamują kredyty gotówkowe do 150 ty. zł. Jednakże przyglądając się ofertą i po kontakcie z bankami, okazuje się, że kwota kredytu o który można się ubiegać jest znacznie niższa. Z reguły nowi klienci banków uzyskają znacznie mniej, jedynie stały klient banku może liczyć na większą wartość kredytu.

Wysokość oprocentowania i upusty kredytowe często zależą od wykupienia dodatkowych usług, takich jak np. założenia konta bankowego, ubezpieczenia kredytu. Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy, warto dokładnie się z nią zapoznać, z regulaminem i tabelami prowizji i opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *