Twój biznes: Wypożyczalnia strojów karnawałowych – jak przygotować kostiumy na sezon?

fringe-dosfamily-02

Jeśli prowadzimy wypożyczalnię strojów, to musimy oczywiście wiedzieć, jak je czyścić i przygotowywać na sezon. Wcale nie jest to proste – takie stroje łatwo przeczyścić, nietrudno też zniszczyć niewielkie, ozdobne elementy. Jak więc najlepiej odświeżać i przygotowywać kostiumy?

Uwaga na kolory!

Wcześniej nieprane tkaniny mogą oczywiście barwić, więc lepiej nie pierzmy wszystkiego razem. Warto o tyle o tym pamiętać, że nawet jednokolorowe stroje często mają niewielkie elementy w innych barwach, o których łatwo zapomnieć podczas prania. Dobrze jest też zwrócić uwagę na wszelkie małe guziczki czy wstążki – one są w końcu bardzo podatne na przebarwienia, a często to niezwykle ważne elementy dla kostiumu. Bardzo problematyczne mogą być też wielokolorowe, kontrastowe stroje. Jeśli na jednym stroju mamy części w mocno ciemnych kolorach i inne w bardzo jasnych, to najlepiej prać partiami, najlepiej w w roztworze z octu winnego i detergentu oraz z niewielkim dodatkiem zimnej wody.

Lepiej unikać pralek

Nowoczesne pralki mają dużo specjalnych trybów do bardzo delikatnego prania. Nieraz więc można z nich skorzystać przy praniu strojów karnawałowych, ale lepiej jednak postawić na pranie ręczne. Dzięki temu stroje powinny na dłużej zachować swoje właściwości. Tyczy się to przede wszystkim strojów z bardzo delikatnych tkanin oraz takich szytych ręcznie. One są szczególnie wrażliwe, więc dobrze jest unikać pralek, chyba że mogą prać w naprawdę delikatny sposób. Pamiętajmy jednak w każdym przypadku o odwracaniu strojów na lewą stronę i stosowaniu się do zaleceń producenta. Jeśli natomiast już musimy skorzystać z pralek, to wielu specjalistów radzi, by wziąć łyżkę świeżo mielonego pieprzu i rozsypać go po bębnie – powinno to zapobiec szybkiemu blednięciu kolorów. Pamiętajmy też, że wszelkie ornamenty czy delikatne naszycia najlepiej prać w chłodnej czy nawet zimnej wodzie – i oczywiście należy to robić bardzo delikatnie.

Czym prać karnawałowe kostiumy?

A jakie środki piorące będą najlepsze do prania takich karnawałowych strojów? Można polecić na przykład proszki marki Der Waschkönig C.G., które są zarazem bardzo skuteczne, jak i delikatne. Firma ma specjalne środki do prania kolorów, delikatnych ubrań, ubrań białych, ale także bielizny. Inne marki godne polecenia to między innymi Herr Klee C.G., WäscheMeister, Purox, OMO, a także Persil Professional. Do kolorowych kostiumów można polecić również niemieckie środki piorące z serii Waschkonig.

Warto też pamiętać, żeby kostiumów karnawałowych nie prać jedynie przed sezonem, ale by je konserwować na bieżąco przez cały rok, nawet jeśli wtedy nie są wypożyczane. Tylko wtedy na długo zachowają swoją świeżość i naturalny wygląd, który będzie robił wrażenie. Jeśli nasze stroje będą utrzymywane w ten sposób, to możemy sprawić, że klienci będą nas odwiedzać nie tylko podczas sezonu, ale będą chcieli wypożyczać kostiumy również na inne okazje, na przykład na urodziny, imprezy, wieczory panieńskie i kawalerskie czy też inne wydarzenia, które mogą uatrakcyjnić takie stroje.

1 komentarz

  1. Piotr pisze:

    Jeśli jesteście na etapie kupna nowej pralki pralki ranking pralek różnych marek to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu można sobie w jednym miejscu porównać różne modele, ich ceny, parametry, zalety, ale też wady. Sam zajrzałem do takiego rankingu przed kupnem pralki i muszęs stwierdzić, że bardzo mi to pomogło w wyborze odpowiedniej marki i modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *