Kredyt na otwarcie firmy – na co warto zwrócić uwagę?

New-business-owners-securing-a-loan

Założenie nowej firmy może być ekscytującym doświadczeniem, ale znalezienie kapitału na ten cel… może być wyzwaniem. Wiele właścicieli nowych firm sięga po pomoc do przyjaciół, rodziny, czy prywatnych inwestorów, aby rozpocząć swoją wymarzoną działalność. Chociaż te techniki mogą się sprawdzić, możliwe jest również uzyskanie pożyczek na start. Ta opcja może pomóc przedsiębiorstwu w budowaniu kredytu i pozwala na natychmiastowe dofinansowanie w razie potrzeby. Niezależnie od tego, czy szukasz pożyczek na start firmy czy też rozważasz alternatywne opcje finansowania, poniższe wskazówki mogą ci pomóc.

Historia kredytowa – ważna rzecz

Kiedy zaczynasz się starać o kredyt dla firmy, musisz mieć przygotowany przyzwoity wynik kredytowy. Jeśli masz odpowiednią ilość punktów kredytowych, to będziesz mógł znaleźć kredytodawców, którzy będą chcieli udzielić pożyczkę dla twojej firmy. Ponieważ wiele z tych kredytów jest nieoprocentowanych przez kilka miesięcy, pożyczkodawca będzie chciał pewność, że będziesz w stanie spłacić kredyt. Zwykle zatwierdzenie tego rodzaju kredytu potrwa do jednego miesiąca w przypadku linii kredytowej.

Linia uruchamiania kredytu zazwyczaj ma 0 procentową stopę procentową przez pierwsze 9 do 15 miesięcy. Później stopa procentowa wzrośnie do 7,9 do 19,9 procent. W okresie wolnym od odsetek należy zachować szczególną ostrożność w korzystaniu z linii kredytowej, ponieważ musisz zapłacić tylko pożyczoną kwotę. Jeśli bank dał Ci linię kredytową w wysokości 100 000 tysięcy złotych wcale nie musisz jej używać. Ktoś, kto skorzysta tylko z 10 000 złotych w linii kredytowej, będzie musiał zapłacić pożyczone 10 tysięcy i wszelkie odsetki. Jeśli stopa procentowa wynosi 10 procent, musisz zapłacić 11 000 dolarów. Możesz również skorzystać z łącznej linii kredytowej, gdy zapłacisz pierwszą kwotę wraz z odsetkami.

Finansowanie firmy kartami kredytowymi

Średnia roczna stopa procentowa karty kredytowej wynosi 16 procent, więc użycie karty kredytowej w ramach pożyczenia pieniędzy może być kosztowne. Pomimo kosztów, badania ogólnoświatowego rynku wykazały, że 37 procent małych firm używa karty kredytowej do finansowania niektórych lub wszystkich wydatków służbowych. Czasami ta technika może być skuteczna. Choć roczna stopa procentowa jest zazwyczaj wysoka, wiele kart kredytowych posiada 0-procentowe promocje, w których pożyczona kwota nie jest naliczana odsetkami. Inne programy, takie jak opcje nagród, punkty i zwrot pieniędzy mogą przynieść dodatkowe korzyści przy korzystaniu z karty. Ponadto korzystanie z kart kredytowych może przyczynić się do budowania kredytu dla firmy i umożliwia konsolidację zadłużenia.

Pomimo niektórych widocznych korzyści z kart kredytowych, istnieją pewne wady tego podejścia do finansowania. Oczywistym problemem jest to, że karty kredytowe pobierają wyższe oprocentowanie niż większość kredytów dla firm, więc mogą zaszkodzić finansowej kondycji firmy. Korzystanie z osobistych kart kredytowych w interesach może zaszkodzić Twojej punktacji kredytowej i pozostawić twoje finanse niezabezpieczone, jeśli firma się nie powiedzie.

Poradnik opracowano wspólnie z firmą Kaspol.pl – kasy fiskalne Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *