Koszty utrzymania auta służbowego – porównanie leasingu i abonamentu

Auta służbowe są nieodłączne w przypadku wielu branż. Bez dobrego samochodu pod ręką trudno sobie wyobrazić codzienną działalność firmy. Okazuje się jednak, że niekoniecznie trzeba auta kupować za gotówkę. Jest wiele innych opcji, które warto rozważyć, jeśli chcemy mieć do dyspozycji cztery kółka do służbowych potrzeb.

Zakup samochodu służbowego to niejedyny wydatek, który trzeba ponieść w przypadku budowania służbowej floty samochodów. Konieczne jest również finansowanie codziennej eksploatacji, ubezpieczeń, przeglądów, a także serwisów i napraw w razie jakichkolwiek problemów. Może się więc okazać, że samochód służbowy generuje dosyć duże koszty, tymczasem nie przynosi aż takich korzyści, jakich spodziewa się właściciel firmy. Dlatego warto zrezygnować z zakupu za gotówkę i poszukać alternatywnych opcji. Do wyboru mamy między innymi abonament na auto, a także leasing operacyjny i finansowy.

Abonament albo leasing

Abonament samochodowy wiąże się z wynajmem długoterminowym, który możemy znaleźć w ofercie wielu wypożyczalni samochodów. W trakcie trwania umowy wynajmu klienci płaca jedynie z góry ustaloną kwotę, nie muszą martwić się o ubezpieczenie, naprawy, serwisy czy przeglądy. Przy wynajmie można znaleźć samochód, który w stu procentach będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. W przypadku firm, którym zależy na wartościach reprezentacyjnych, dobrym pomysłem będą eleganckie samochody, które podniosą prestiż i wizerunek firmy. Umowę najmu długoterminowego można podpisać na dowolny okres, taki, jaki jest potrzebny w danej firmie. Leasing samochodowy jest formą finansowania samochodu, która również cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli firm. Łączy on w sobie elementy kredytu samochodowego i dzierżawy. Leasing dostępny jest w wersji operacyjnej oraz finansowej. Leasing operacyjny jest bardzo zbliżony do wynajmu. Leasing finansowy to opcja, która pozwala na zakup samochodu po zakończonej umowie. Oczywiście, po dużo niższej cenie niż rynkowa.

Warto uważnie rozważać oferty

Bez względu na to, czy interesuje nas ,Hyundai leasing abonament na inną markę czy może zupełnie inna opcja finansowania samochodu, warto na początku bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami w różnych opcjach. Dobrym rozwiązaniem jest porównywanie nie tylko opcji finansowych, ale również tego, co otrzymamy w ramach podpisanej umowy. Sprawdźmy, jakie koszty możemy wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności, jakie dodatkowe usługi można sobie zamówić, jaki jest wybór aut. Trzeba pamiętać, że w przypadku leasingu muszą to być samochody nowe lub maksymalnie kilkuletnie. W przypadku wynajmu nie ma takiego warunku, jednak i tak lepiej jest stawiać na samochody, które łączą w sobie świetny wygląd i doskonały stan techniczny. Warto też pamiętać, by wybierać takie samochody, na które firmę stać. Nieważne, czy będziemy płacić abonament czy ratę leasingową, nie powinna to być kwota, która będzie nadmiernie obciążała firmowe finanse.

Polecamy:
Opinie o pracodawcach – zadbaj o swój wizerunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *