W jaki sposób karta zbliżeniowa może pomóc Twojej firmie?

proximity_card

Karta zbliżeniowa jest przedmiotem, który jest coraz częściej używany i spotykany w wielu sektorach działalności. Najczęściej kojarzona z branżą finansową, wykorzystywana jako jedna z metod płatności. Sama płatność taką kartą jest bardzo prosta i przyjemna, chociaż wymaga ostrożności- z racji tego, że za usługi o cenie nie przekraczającej 50 złotych, płatność nie wymaga podania kodu PIN, przez co może wykonać ją każdy, nie tylko właściciel karty.

Karta zbliżeniowa może też być ułatwieniem w innych dziedzinach działalności, na przykład w przedsiębiorstwie. Wspomniana już wcześniej płatność kartą zbliżeniową jest właściwie standardem, dlatego też warto przyjrzeć się innym metodom na jej wykorzystanie.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Karta zbliżeniowa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Podstawowym jej zastosowaniem może być możliwość wpuszczania pracowników na teren miejsca pracy właśnie za pomocą karty zbliżeniowej. Dzięki temu uniknie się wejście na teren zakładu osób niepowołanych. Dzięki kartom zbliżeniowym monitoruje się również czas pracy pracowników wraz ze wszystkimi przerwami w pracy. Pozwala więc to na monitorowanie realnego czasu spędzonego w pracy przez pracownika.

Ograniczenie dostępu

Karta zbliżeniowa wykorzystywana jest również w tej części przedsiębiorstwa, do której nie mają wstępu wszyscy pracownicy. Może się to wiązać na przykład z dokumentami firmy, które posiadają ważne dane lub w magazynach, posiadających wartościowe aktywa firmy. Szef lub właściciel firmy może w taki sam sposób zabezpieczyć swój gabinet.

Nie da się określić precyzyjnie branży, w jakiej najczęściej wykorzystywane są karty zbliżeniowe. Oczywiście, kojarzą się nam one z finansami, a dokładnie z jedną z metod płatności. Jednak taki sposób można wykorzystać również jako formę wzmożonego bezpieczeństwa. Można użyć jej właśnie w momentach, kiedy pracodawca chce wzmocnić bezpieczeństwo wewnątrz firmy. Oferując karty zbliżeniowe wszystkim pracownikom pracodawca może w ten sposób nadzorować realny czas pracy pracowników, a tym samym ich efektywność w pracy.

Na rynku znaleźć można wiele firm zajmujących się produkcją takich kart. Ostateczny ich wygląd określa sam zamawiający, a koszt zależy między innymi od ilości zamówionych sztuk.

Czy są jakieś wady w ich użytkowaniu?

Obecność na rynku kart zbliżeniowych jest tak oczywista, że niewiele osób zastanawia się nad wadami i zaletami jej użytkowania. Jej wykorzystanie do płatności jest wszelkim udogodnieniem, dlatego też wiele osób korzysta z takiego wykorzystania karty. Jednak w firmie nie zawsze może być odbierana jako przydatna. Wykorzystywanie kart zbliżeniowych do monitorowania czasu pracy pracowników może wpływać na ich komfort pracy. Brak możliwości wejścia do wszystkich części miejsca pracy może być odbierane jako brak zaufania do pracowników.

Warto rozważyć, w jakich miejscach i sytuacjach można wykorzystać kartę zbliżeniową, aby przede wszystkim usprawnić pracę i ogólne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Bazując na szerokim zastosowaniu karty zbliżeniowej, można znaleźć takie jej zastosowania, jakie będą najbardziej optymalne w miejscu naszej pracy.

Autorem artykuły jest firma produkująca karty zbliżeniowe oraz inne urządzenia wspierające działalność gospodarczą. Więcej szczegółów na stronie firmowej: http://www.cardon.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *