Srebrne monety – dobra inwestycja

silver-coin-stacks

Srebrne monety to alternatywa dla ich złotych odpowiedniczek. Zakup srebrnych monet może okazać się bardzo dobrą inwestycją na przyszłość, szczególnie, że cena srebra ponownie rośnie. Co warto wiedzieć przed zakupem? Które monety są najbardziej wartościowe, a jakie sprawdzą się najlepiej jako prezent dla bliskich?

Mimo że srebro jest wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle, nadal jest atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Srebrne monety cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród osób, które  myślą o zyskach z potencjalnej sprzedaży monet, jak i wśród zapalonych numizmatyków, którzy chętnie powiększą swoje kolekcje o kolejne monety.

Inwestycja w srebro – czy warto?

Jedną z najważniejszych zalet inwestycji w srebrne monety jest niski wymóg kapitałowy potencjalnego inwestora. Ceny srebrnych monet są często kilkukrotnie mniejsze niż monet złotych, i to o takiej samej masie. W praktyce oznacza to, że więcej osób może pozwolić sobie na zakup srebrnych monet.

Warto pamiętać, że srebro, podobnie jak złoto, chroni realną wartość pieniądza przed inflacją. Co ważne, wartość srebrnych monet powinna systematycznie rosnąć wraz z czasem niezależnie od kruszcu – chodzi tutaj o tzw. wartość numizmatyczną monet, czyli o wyjątkowy design i walory kolekcjonerskie. Oczywiście większą wartość będą prezentować również monety, których nakład był stosunkowo niski.

Osoby, które decydują się na inwestycję w srebro, często wybierają do tego celu monety bulionowe. Do najbardziej znanych na świecie zalicza się monety takie jak Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy czy Wiedeńscy Filharmonicy. Duża rozpoznawalność monet gwarantuje ich wyższą wartość.

Srebrne monety kolekcjonerskie i okolicznościowe

Zakup srebrnych monet nie zawsze musi jednak wiązać się z inwestycją. Wiele osób kolekcjonuje numizmaty, a każdy nowy nabytek sprawia im ogromną radość. Numizmaty kolekcjonerskie zachwycają przede wszystkim wykonaniem i oryginalnym designem. Większość wzorów umieszczonych na monetach wykonana jest za pomocą techniki druku uv, dzięki czemu delikatne wizerunki zyskują wyraziste barwy.

Znaczna część srebrnych monet należy do poszczególnych kolekcji okolicznościowych; dużą popularnością cieszą się monety z serii takich jak Bohaterowie Kreskówek,  Dzieci Polskich Lasów , Symbole Szczęścia czy Najpiękniejsze Polskie Historie. Można zatem kupić srebrną monetę z wizerunkiem Misia Uszatka, Jana III Sobieskiego, a także monety z ozdobnymi znakami zodiaku czy leśnymi zwierzątkami.

Monety kolekcjonerskie i okolicznościowe mogą wyróżniać się także kształtem – obecnie bite są także monety kwadratowe, prostokątne, w kształcie rombu, krzyża, a nawet piramidy. Niestandardowe wymiary i kształty również podnoszą wartość monety.

Srebrne monety okolicznościowe mogą świetnie sprawdzić się również jako prezent dla członków rodziny lub przyjaciół.

Srebrne monety: bulionowe, kolekcjonerskie i okolicznościowe

  • Srebrne monety to świetna inwestycja niemal na każdą kieszeń – stosunkowo niska cena sprawia, że coraz więcej osób interesuje się srebrnymi numizmatami. Inwestycja w srebrne monety może przynieść wysokie zyski, a także ochronić realną wartość pieniądza przed inflacją. Największą wartość mają srebrne monety bulionowe, które są rozpoznawalne na całym świecie i bite w znanych mennicach; to monety takie jak Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy czy Filharmonicy.
  • Mennica Polska oferuje także bogaty wybór monet kolekcjonerskich i okolicznościowych (https://www.mennica.com.pl/monety-i-numizmaty/katalog), których zakup będzie powodem do radości dla każdego numizmatyka. Starannie wykonane wzory, oryginalny design i specjalnie zaprojektowane kolekcje zachwycą każdego fana monet. Srebrne numizmaty mogą okazać się także świetnym prezentem dla bliskich.

1 komentarz

  1. Daria Mikus pisze:

    Srebrne monety są dobrą inwestycją na początek. mennicazlota.pl umożliwiła dobry start monetą jednouncjową z kolekcji ‘Filharmonicy’, dlatego czekam na rozwój wydarzeń teraz i z pewnością będę inwestować więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *