Praca na weekend – co możesz robić i gdzie jej szukać?

Zatrudnienie na weekend jest świetną opcją, szczególnie dla uczniów i studentów oraz osób chcących dorobić sobie przysłowiowych parę groszy do domowego budżetu. Co możesz robić i gdzie znaleźć pracę dodatkową?

Ogłoszenia w internecie

Najszybszym i skutecznym sposobem jest szukanie ofert pracy w internecie. Portale ogłoszeniowe jak Pracuj.pl pomogą znaleźć Ci dodatkowe zatrudnienie w danym mieście i na insertujących Cię warunkach. Co możesz robić? Na pewno w grę wchodzą gastronomia, sklepy, opieka nad dziećmi lub osobami starszymi czy zbieranie warzyw i owoców. Bogate oferty pracy są również dla hostess czy pomocy przy organizacji różnego rodzaju imprez sportowych i kulturalnych. Wiele osób decyduje się także na pracę zdalną, wykonywaną w dogodnym dla Ciebie terminie. To przede wszystkim dodatkowe zlecenia, tj. pisanie tekstów, projektowanie graficzne czy wypełnianie ankiet.

Ogłoszenia w prasie i mediach

Warto również szukać w lokalnej prasie czy mediach. Być może z reklamy radiowej dowiesz się, że praca czeka na Ciebie tuż za rogiem. W większych miastach takie ogłoszenia często można znaleźć w tramwajach, autobusach czy na przystankach. Miejscowe gazety zwykle zawierają oferty pracy dorywczej, np. podczas inwentaryzacji czy zbioru sezonowych owoców.

Biura karier

Jeśli na Twojej uczelni działa biuro karier lub samorząd studencki, z pewnością możesz udać się do niego po poradę. Być może potrzebują nawet kogoś do pracy na uczelni, np. w wyjazdach do szkół średnich mających na celu promowanie kierunków studiów czy pomocy podczas organizowanych eventów i konferencji. Wiele uczelni aktywnie współpracuje również z firmami, dzięki czemu łatwiej znaleźć zatrudnienie. To z pewnością przyda się podczas rozpoczęcia kariery zawodowej już jako absolwent.
Praca na weekend to świetny sposób na zorganizowanie sobie wolnego czasu w pożyteczny sposób. Dzięki temu nie tylko dorobisz sobie trochę pieniędzy, ale również zdobędziesz doświadczenie, cenne w kolejnych rekrutacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *