Jak pogodzić studia z pracą?

Studiowanie i pracowanie bywa nie lada wyzwaniem, jednak przy odrobinie chęci i samoorganizacji da się połączyć jedno z drugim. Jak to zrobić?

Doskonała samoorganizacja

Pamiętaj, że planowanie to podstawa, tak więc kluczem do osiągnięcia doskonałej samoorganizacji będzie prowadzenie kalendarza – książkowego lub telefonicznego. Dzięki temu łatwiej będzie Ci rozłożyć dzień czy dopasować godziny pracy do zajęć na uczelni. Sprawdzaj oferty na portalu Pracuj.pl, dzięki któremu znajdziesz pracę w interesującym Cię mieście lub miejscowości w pożądanej przez siebie branży.

Indywidualny tryb studiów

Możesz również postarać się o indywidualny tok studiów na uczelni. Jeśli się nie uda, porozmawiaj z prowadzącymi zajęcia. Możliwe, że prowadzą również te same ćwiczenia w inne dni i godziny oraz pozwolą Ci na nie przychodzić. Dzięki temu uda Ci się przenieść zajęcia i dostosować je do grafiku pracy, tak, byś mógł jak najbardziej efektywnie wykorzystać dzień, bez zbędnych „okienek” i tracenia czasu na dojazdy.

Jaką pracę znaleźć na studiach?

Znalezienie pracy na studiach nie powinno sprawiać problemów. Zobacz oferty w internecie, popytaj znajomych, odwiedź biuro karier lub targi pracy. Praca i jej oferty na rynku są różne. Przeważnie dotyczą zatrudnienia w gastronomi, sklepach, przy inwentaryzacji, promowania produktów czy pomocy na różnego rodzaju eventach sportowych i kulturalnych.

Nie zapomnij o odpoczynku

Pomimo godzenia studiów z pracą, nie zapominaj również o chwilach wytchnienia. Te pomogą utrzymać życiową równowagę. Poza tym, mówi się, że studia to najpiękniejszy czas w życiu człowieka. Zadbaj więc o wiele przyjemnych wspomnień z tego okresu. Spotykaj się ze znajomymi, poznawaj nowych ludzi i miejsca, zbieraj różnego rodzaju doświadczenia, tak, byś w przyszłości wspominał je z sentymentalną łezką w oku.
Pogodzenie studiów z pracą jest łatwiejsze niż Ci się wydaje. Wystarczy odrobina chęci i dobry plan, a uda Ci się jeszcze w tym wszystkim wygospodarować czas wolny na realizację zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *