Jak wybrać dobrą pralnię?

Menedżerowie hoteli, którzy rozważają zamknięcie lokalnych pralni i rozważają outsourcing swoich usług pralniczych, mogą postrzegać tych dostawców jako towar. Oszczędności kosztów są często postrzegane jako główna zaleta takiej zmiany. Zlecone na zewnątrz usługi w zakresie prania działają bardziej ekonomicznie i przynoszą korzyści kosztowe ich operacji na dużą skalę. Na pierwszy rzut oka wiele opcji lokalnych dostawców w tej branży wydaje się nie do odróżnienia poza ich cenami, więc najtańsza oferta wygrywa.

Z pewnością menadżer hotelu osiągnie oszczędności, przestawiając pranie na model zdalny. Usługi związane z tymże korzystają z ekonomii skali, a zamknięcie pralni w hotelu może zwolnić miejsce w celu generowania przychodów, na przykład poprzez dodanie siłowni lub barów z przekąskami. Jednak większość pralni komercyjnych oferuje różnorodne usługi i cechy wyróżniające, które zapewniają im unikalne marki i indywidualne relacje z klientami – to przeciwieństwo utowarowienia.

Poniżej znajduje się kilka sposobów, dzięki którym można znaleźć te pralnie, które wyróżniają się na tle konkurencji i pozwolą zdecydować, która pralnia Warszawa będzie najlepsza.

Długoletnia działalność

Ta pralnia, która może obsługiwać Twój hotel powinna działać dłużej niż jej konkurenci. Mając więcej czasu na zdobycie przyczółka na lokalnym rynku – teraz obsługuje więcej klientów niż jej mniej doświadczeni odpowiednicy. Jest bardziej prawdopodobne, że odniesie korzyści z ekonomii skali, a samo kierownictwo takiej pralni może mieć większe kwalifikacje do doradzania w zakresie zarządzania tymże.

Wielkość

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej przetworzonego prania, tym niższy koszt. Pralnie posiadające pralki o mniejszej pojemności, które pękają w szwach, mogą też pracować na wiele zmian, aby zwiększyć wydajność i poradzić sobie z pracą. Być może nawet większy będzie musiał zrobić to samo. W obu przypadkach istniejąca wydajność pralni, aktualnie wykorzystywany procent i plany względem ewentualnego zwiększenia mówią wiele o jej zdolności do wykonywania pracy i poprawie ekonomii w nadchodzących latach.

Specjalizacja rynkowa

Rosnący segment usług pralniczych jest w dużej części poświęcony pracy hotelarskiej. Większość operacji w branży obsługuje wiele rynków, ponieważ obsługują one kombinację obiektów w branży hotelarskiej, spożywczej, zdrowotnej, detalicznej, usługowej, produkcyjnej lub innych. Ci, którzy są w 100 procentach poświęceni hotelom, są ekspertami na rynku hotelarskim. Operacje mieszane mają jeszcze większą przewagę nad konkurencją, ponieważ są w stanie zaspokoić większe potrzeby w zakresie produktów hotelowych, takich jak serwetki i obrusy dla restauracji oraz mundury przemysłowe dla personelu konserwacyjnego.

Modernizacja sprzętu

Pralnia w mieście, wykonująca mniej pracy niż największa, może mieć nowszy, szybszy sprzęt do prania, suszenia i transportu. Czy ładunki są przenoszone przez obróbkę przez przenośniki podwieszane i taśmowe? A może pralnia używa ręcznie pchanych wózków, które wymagają więcej pracy? Zapytaj wszystkie pralnie, jakie funkcje automatyzują, a jakie nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *