Wymarzona praca za granicą: skorzystaj z 5 sprawdzonych wskazówek

applying_jobs_abroad

Jeśli jesteś zainteresowany zamieszkaniem za granicą, musisz znaleźć pracę w wybranym przez siebie kraju, aby się utrzymać, a w niektórych przypadkach, spełnić wymogi prawne dotyczące pozostania w tym kraju. Idea przeprowadzki do obcego kraju i pracy w tym miejscu jest bardzo atrakcyjna, ale wymaga również odpowiedniego planowania i przygotowania.

Jeśli jesteś zainteresowany życiem za granicą, musisz w pełni zaangażować się w ten pomysł i przeprowadzić badania, postarać się o to, by przyznana była Ci Ekuz kraków (www.polisaturystyczna.pl) a następnie wypolerować swoje CV.

Po otrzymaniu aktualnego CV i profilu online możesz zacząć korzystać z poniższych praktycznych kroków, aby wylądować w wymarzonej pracy za granicą.

Wskazówka 1: Weź udział w targach pracy

Biorąc bezpośredni udział w tych wydarzeniach nawiążesz kontakt z pracodawcami i rekruterami. Zachęcamy także do śledzenia tego co się dzieje na bieżąco na stronach internetowych czy w serwisie Facebook i LinkedIn, szukaj informacji o zagranicznych seminariach, targach kariery i innych wydarzeniach związanych z pracą za granicą. Nie przegap zagranicznych targów pracy i pokazów, które odbywają się co roku w większych europejskich stolicach.

Wskazówka 2: Podejdź do profesjonalnego doradcy zawodowego.

Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców zawodowych, aby wylądować w  udanej pracy za granicą. Konsultanci ci zapewniają wsparcie eksperckie i wskazówki, jednak ich usługi będą też mieć swoją cenę. Tutaj też trzeba uważać na fałszywe zagraniczne firmy rekrutacyjne. Nie odbieraj połączeń gorączkowo wykonywanych w celu otrzymania płatnej usługi. Lepiej wcześniej wziąć się za sprawdzanie opinii konsultantów w Internecie, poprosić o opinie znajomych i poczytać na temat wybranej agencji o tym w mediach społecznościowych,czy forach konsumenckich.

Wskazówka 3: Staraj się o uzyskanie prawdziwych referencji.

Nie ma lepszego do uzyskania pracy za granicą, poza prawdziwym poleceniem ze strony przyjaciela lub członka rodziny.

Wskazówka 4: Wyszukaj odpowiednie wakaty w wybranym kraju na popularnych portalach wyszukiwania pracy.

Wybierz tylko te miejsca pracy – pasujące do odpowiednich zestawów umiejętności. Jeśli mówisz płynnie w danym języku obcym, wyraźnie to podkreśl w swoim CV. Oprócz portali z ofertami pracy, należy również szukać pracy za granicą na stronach firmowych.

Wskazówka 5: Staraj się o wykształcenie krajach o wysokich perspektywach zawodowych

To najłatwiejsza droga do zrobienia kariery w obcym kraju, do którego się wybierasz.

Pro wskazówka: wiarygodnym sposobem na znalezienie pracy za granicą jest wizyta w konsulacie swojego wymarzonego kraju. Konsulaty, lepiej znane jako zagraniczne ambasady – zwykle są bardzo przyjaźnie nastawione i z chęcią udzielają pomocy w tej kwestii. Te biura mają zawsze kilka pomysłów na posadę dla takich ambitnych ludzi jak Ty, a kiedy już znajdziesz pracę, twoje szanse na wyjazd za granicę znacznie wzrosną.

Jak widać – droga do wspaniałego życia w wybranym kraju wcale nie musi być zawiła i skomplikowana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *