Chemia gospodarcza z Niemiec – czy naprawdę jest dużo lepsza od polskiej?

1957753448cleaning

Tak – już na początku można powiedzieć, iż nie bez powodu chemia gospodarcza z Niemiec cieszy się w Polsce dużą popularnością. Naprawdę jest lepszym wyborem, a w tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego tak jest.

Niemieckie produkty czyszczące są znacznie bardziej skoncentrowane, dlatego nadają się do kuchni i miejsc pracy o wyższym poziomie zanieczyszczenia. Równocześnie również ich dawkowanie jest znacznie mniejsze, dzięki wyższej koncentracji. Niektóre produkty można dozować w stężeniu 0,05% – dlatego zdecydowanie zalecamy automatyczny system dozowania.

Idąc dalej – jeśli chodzi o środki czyszczenia w kuchni to wszystkie te produkty są przeznaczone do kontaktu z żywnością i są specjalnie dostosowane do tych warunków. Z niemiecką chemią mamy pewność.

Hurtownia chemii gospodarczej z Niemiec – dobry wybór!

Sekcja czyszczenia artykułów gospodarstwa domowego w supermarkecie i sklepie z artykułami dla majsterkowiczów jest zawsze wypełniona rzędami detergentów, barwnie zaprojektowanych z fantazyjnymi opakowaniami, aby przyciągnąć uwagę kupujących. Są one sprzedawane, aby pomóc nam rozwiązać wszystkie nasze problemy z czyszczeniem, ale tylko te które są sprowadzane z Niemiec są faktycznie dobrą inwestycją.

Zanim więc zabierzesz się do kupowania całego zestawu produktów, dobrze jest dowiedzieć się, jakie są “składniki” w tych butelkach. Konwencjonalnie, większość firm produkujących detergenty używa mieszanek niekoniecznie dobrych dla nas i środowiska substancji chemicznych, aby te produkty mogły wytwarzać szybkie i skuteczne efekty czyszczenia.

Ostatnie badania wykazały, że większość tych żrących substancji chemicznych zawiera szkodliwe substancje, które mogą powodować podrażnienie skóry i oczu u użytkowników, którzy często mają z nimi kontakt. Co gorsza, szkoda nie ogranicza się tylko do użytkowników. Odpady chemiczne z tych detergentów są często uwalniane do środowiska i powodują szkody dla flory i fauny.

Używanie niemieckich produktów skutecznych, ale równocześnie przyjaznych dla środowiska – przynosi liczne korzyści – nie tylko środowisku. Ich korzyści dla nas konsumentów są równie cenne:

Zdrowszy dom i rodzina

Korzystanie z przyjaznych dla środowiska produktów chemicznych pochodzących z Niemiec chroni użytkowników przed narażeniem na działanie nieprzyjaznym nas czynników. Oznacza to, że Ty i Twoi bliscy nie będziecie już oddychać resztkami chemicznymi pozostałymi z detergentu czyszczącego.

Mniej zagrożeń

Podczas pracy z konwencjonalnymi środkami czyszczącymi zawsze istnieje znaczne ryzyko, które może spowodować chemiczne poparzenia oczu i skóry. Wiele osób odczuwa podrażnienia skóry po praniu ręcznym z użyciem detergentów do prania. Eko niemieckie produkty wykorzystują głównie łagodne składniki przyjazne dla skóry.

Zdrowsze środowisko = zdrowsi ludzie

Korzyści z używania zielonych produktów pochodzących z Niemiec są jak reakcja łańcuchowa. Wraz ze wzrostem popytu na ekologiczne produkty coraz więcej firm jest zmuszanych do przestrzegania przepisów przyjaznych środowisku dla produktów ekologicznych. Powoduje to zmniejszenie toksycznych odpadów w wodzie i powietrzu, co sprzyja lepszemu środowisku – w końcu możemy cieszyć się zdrowszym powietrzem i nieskazitelnie czystą kuchnią. To dzięki naszym sąsiadom!

Artykuł opracowała Hurtownia chemii gospodarczej Eurochemia – dziękujemy 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *