Praca instruktora jazdy: opis, wynagrodzenie, obowiązki i kwalifikacje

Driving-Instructor

Instruktor jazdy zapewnia wskazówki dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdu po drogach, umożliwiając uczniom pełne zrozumienie wszystkich aspektów jazdy w celu zwiększenia ich umiejętności w określonym obszarze lub uzyskania pełnego prawa jazdy.

Podstawową rolą instruktora nauki jazdy jest pomoc studentom, którzy chcą zdać egzamin na prawo jazdy lub chcą poprawić swój poziom jazdy. Każdy, kto chce prowadzić pojazd – będzie musiał uzyskać licencję, co sprawia iż nauka jazdy Tarnowskie Góry to obiecujący biznes.

Godziny pracy jednak mogą być długie i wymagające. Instruktorzy często pracują samodzielnie jako osoby samozatrudnione, nawet jeśli prowadzą franczyzę w większej szkole nauki jazdy. Jedyne godziny, które zostaną opłacone, będą rzeczywiste podczas instruktażu, a czas spędzony na przechodzeniu pomiędzy lekcjami jest na koszt własny instruktora.

Praca staje się coraz bardziej konkurencyjna, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych tego rodzaju pomysłem na pracę dla siebie. Doprowadziło to do braku pracy w wielu obszarach. Z powodu braku pracy wielu instruktorów pracuje teraz tylko w niepełnym wymiarze godzin, dostosowując swoją naukę jazdy do innej pracy, wykorzystując ją jako sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów.

Największy koszt prowadzenia firmy to samochód. Paliwa, utrzymanie i naprawy muszą być rozliczane i mogą być bardzo drogie. Jednak niektóre franczyzy zapewnią instruktorowi samochód, zwłaszcza jeśli opłata franchisingowa jest wysoka.

Wynagrodzenie

Zarobki instruktora będą się różnić w zależności od poziomu doświadczenia i rodzaju pracy, w którą są zaangażowani. Sporo też będzie się różnić w zależności od tego, czy instruktor pracuje dla franczyzy, czy samodzielnie.

Jednakże, niezależnie od stawki godzinowej, instruktor musi wziąć pod uwagę, że samochód może kosztować sporo – trzeba pamiętać, o naprawach i paliwie – jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin będą to naprawdę spore wydatki.

Obowiązki

Oczywistym celem instruktora nauki jazdy jest rozwinięcie umiejętności prowadzenia samochodu u jego ucznia, tak aby był pewniejszy na drodze i mógł zdobyć licencję. Obowiązki te mogą obejmować:

  • Przygotowanie studentów do sytuacji awaryjnych.
  • Informowanie ich o konserwacji pojazdu.
  • Bycie przewodnikiem dla ucznia, odpowiadanie na pytania i reagowanie na sytuacje, które pojawią się na drodze.
  • Zwiększenie świadomości uczniów na temat kodeksu drogowego.
  • Upewnienie się, że student zyskuje większą świadomość korzystania z drogi i odpowiedzialności, która z tego wynika.

Jednak poza lekcjami inne obowiązki będą obejmować:

  • Utrzymanie samochodu i upewnienie się, że jest bezpieczne.
  • Organizowanie lekcji.
  • Przyciąganie nowych uczniów, być może dzięki reklamie lokalnej.
  • Radzenie sobie z problemami podatkowymi i ubezpieczeniowymi.

Kwalifikacje

Bycie instruktorem jazdy to praca, która niesie ze sobą wiele odpowiedzialności, a wymagane kwalifikacje odzwierciedlają to. Wszyscy instruktorzy jazdy muszą uzyskać oficjalną licencję, zanim będą mogli rozpocząć nauczanie innych. Będzie to wymagało rejestracji i zdania egzaminu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *