Wynajem samochodu na podróż służbową – to musisz wiedzieć!

Skup samochodów

Chcesz wynająć samochód na potrzeby podróży służbowej? Porównanie cen w Internecie może zaoszczędzić Ci sporą ilość gotówki. Ale upewnij się, że porównujesz całkowity koszt – nie tylko reklamowaną stawkę – ponieważ opłaty i opcje mogą radykalnie zwiększyć cenę podstawową.

Pamiętaj o tych kwestiach, gdy rozpoczynasz poszukiwania samochodu na wynajem.

Rozmiar ma znaczenie

Wielkość wypożyczonego samochodu może mieć wpływ na cenę, którą zapłacisz. Terminy takie jak:
• kompaktowy
• średni rozmiar
• luksusowy

mogą się różnić w zależności od wypożyczalni samochodów. Aby zilustrować rozmiary samochodów, firmy zazwyczaj dostarczają przykładowe modele samochodów lub sugerują, ilu pasażerów bezpiecznie może się w nich ulokować.

Porównanie

Przeszukuj wiele stron internetowych pod kątem rodzaju samochodu, który chcesz wynająć. Aby uzyskać informacje na temat najlepszej ceny, jaką można uzyskać, wyszukaj stawki na poszczególnych stronach internetowych firm wynajmujących samochody oraz na stronach porównujących ceny.

Oferty lub promocje

Jeśli Twoje plany podróży służbowej są względnie elastyczne, możesz wynająć samochód, gdy dostępne są okazje cenowe. Spróbuj wyszukać promocje dostosowane do czasu, w którym potrzebujesz pojazdu. Możesz znaleźć lepsze oferty, jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem lub zarezerwujesz w połączeniu z lotem lub hotelem. Zapoznaj się z drobnym drukiem na temat ograniczeń ofert specjalnych, w tym terminów niedostępności, gdy reklamowana cena może nie być już dostępna. Niektóre firmy oferują również specjalne stawki dla seniorów lub członków poszczególnych organizacji, takich jak kluby motoryzacyjne.

Dodatkowe opłaty

Porównywanie reklamowanych stawek za wynajem samochodów może nie dać od razu dokładnego obrazu ceny, którą zapłacisz. Spróbuj porównać ceny wynajmu samochodów, które obejmują wszystkie obowiązkowe opłaty, a także opłaty za dodatkowe opcje. Niektóre opłaty mogą być podane, gdy rezerwujesz samochód przez Internet, ale możesz nie dowiedzieć się o wszystkich opłatach, dopóki nie przejdziesz do biura wynajmu, aby odebrać samochód. Uważnie przeczytaj umowę i poszukaj opłat związanych z określonymi zdarzeniami – np. w sytuacji wypadku.

Znaczenie informacji o wynajmującym

Niejedna wypożyczalnia samochodów Katowice sprawdza osoby, które chcą wynająć pojazd i odrzuca tych, którzy nie spełniają standardów firmy. Nawet jeśli masz potwierdzoną rezerwację, możesz zostać zdyskwalifikowany do wynajmu samochodu za niedawne naruszenia, w tym:

• lekkomyślna jazda
• naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa jazdy
• wypadki, niezależnie od winy
• wyrok za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu
• prowadzenie pojazdu z nieważną, zawieszoną lub cofniętą licencją

Zapytaj firmę wynajmu samochodów z wyprzedzeniem, czy sprawdza takie informacje. Pamiętaj też, by przeczytać szczegółowe informacje na temat polis ubezpieczeniowych i skontaktuj się z ubezpieczycielem, jeśli nie masz pewności co do ich zasięgu. Jeśli podróżujesz służbowo, możesz być objęty ubezpieczeniem z ramienia pracodawcy. Wypożyczalnie mogą również próbować sprzedać Ci ubezpieczenia, które gwarantują, że firma wynajmująca zapłaci za uszkodzenia wynajętego samochodu. To jednak są jedynie technicznie ubezpieczenie kolizyjne – firma nie zapłaci za jakiekolwiek obrażenia lub uszkodzenia Twojej własności osobistej.

1 komentarz

  1. Michał pisze:

    Jeżeli chcecie szybko i sprawnie założyć gaz w samochodzie, warto zajrzeć na https://autogratis.pl/uslugi/instalacje-gazowe-montaz/lublin/wszystkie-marki/wszystkie-typy-aut. Mi fachowcy z tej firmy zakładali instalację kilka miesięcy temu. Było naprawdę fachowo, solidnie, a przy tym sporo taniej niż w innych warsztatach, w których sprawdzałem ceny. Polecam, jeśli chcecie mieć pewność, że wszystko zrobione jest na sto procent dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *