Wybieramy biuro rachunkowe, jak zrobić to dobrze?

euro-870767_960_720

Każdy przedsiębiorca po założeniu firmy, najpierw szuka dobrego księgowego. Pomoc rachunkowa jest niemal niezbędna dla osoby prowadzącej nową firmę. Również przedsiębiorca, który ma już doświadczenie ale jego rozliczenia są skomplikowane, zapewne zechce skorzystać z usług biura rachunkowego. Warto zastanowić się, jak znaleźć dobre biuro rachunkowe. Istnieją przesłanki, którymi powinien kierować się przyszły klient szukający dobrych usług rachunkowych.

Sposób obsługi klienta i kwalifikacje

Bardzo ważne jest, żeby wszystkie osoby trudniące się obsługą księgową innych posiadały wykształcenie magisterskie w dziedzinie podatkowo-rachunkowej. Tytuł magisterski świadczy o tym że osoba pracująca w biurze rachunkowym jest właściwie przygotowana do pełnionej funkcji.

Pierwsze spotkanie w biurze rachunkowym, może nam dać wiele wskazówek na temat właścicieli i pracowników. Przede wszystkim bardzo łatwo rozróżnić profesjonalną księgową od takiej dla której jesteśmy tylko kolejnym nudnym klientem. Szybko możemy zaobserwować czy obsługująca nas osoba podchodzi do nas w indywidualny sposób czy niejako z automatu tak jak do dziesiątek innych klientów. Nie trzeba mówić że ten drugi sposób nie świadczy dobrze o jakości obsługi.

Kolejną rzeczą wartą uwagi, jest sposób traktowania dokumentacji innych klientów a także czy osoby księgujące dokumenty są przeszkolone.

Zakres usług

wirtualne biuro WarszawaSzanujące się biura rachunkowe oferują nie tylko usługi księgowo-kadrowe ale również pomoc prawną czy wirtualne biuro. Takie kompleksowe podejście do świadczonych usług, w znaczny sposób odciąża przedsiębiorcę i pozwala mu się skupić na rzeczach bardziej istotnych dla biznesu.

Dobre biuro zaoferuje nawet bezpłatną pomoc w założeniu firmy co pozwoli uniknąć wielu formalności z którymi zwykły człowiek nie jest obeznany. Biuro rachunkowe powinno także informować klienta o najbliższych płatnościach, warto dowiedzieć się czy to robi. Także kwestia dostarczania dokumentów jest ważna, czy można przesyłać je elektronicznie czy no biuro może je od nas odbierać.

Podsumowanie

Wykształceni pracownicy biura rachunkowego to pewność poprawnych rozliczeń i dobrej obsługi. Jeśli widać że właściciel oszczędza na szkoleniach, to takie biuro rachunkowe z pewnością nie będzie właściwym wyborem. Co więcej na życzenie klienta właściciel powinien przedstawić mu certyfikaty z kursów.

Dobór biura do obsługi jest niezwykle ważny z uwagi na fakt, że odpowiedzialność za błędy ponosi podatnik a nie księgowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *