Wysypisko śmieci czy punkt utylizacji – gdzie trafiają stare meble po remoncie?

Stare meble po remoncie chciałoby się po prostu wyrzucić na śmietnik. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż może grozić mandatem i złowrogimi spojrzeniami sąsiadów. Warto więc wyrzucać meble pod blok tylko w terminach, gdy spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa organizują wywóz odpadów wielkogabarytowych. W pozostałych terminach trzeba szukać innych rozwiązań.

Meble należy utylizować zgodnie z prawem i przepisami. Wyrzucenie ich na śmietnik nie jest dobrym pomysłem. Jeszcze gorszym, na który niestety nadal wiele osób wpada, jest palenie starych mebli w piecach czy ogniskach w ogrodzie. Takie działania są już przestępstwem, które wiąże się z surową karą. Meble po odebraniu trafiają do Zakładu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podobnej instytucji, która zajmuje się utylizacją śmieci z osiedli mieszkaniowych i nie tylko. Jeśli nie wyrzucamy meble po terminie, gdy były odbierane i na długi czas przed kolejnym terminem, lepiej jest skorzystać z oferty profesjonalnych firm zajmujących się wywózką odpadów.

Nie tylko wywózka, ale kompleksowe opróżnianie

Ze starymi meblami problem jest nie tylko wtedy, gdy nie wiemy, co z nimi zrobić. Meble starego typu, wykonane kilkadziesiąt lat temu nie wyglądają już może dobrze, ale nadal są ciężkie i solidne. Najczęściej były bowiem robione z drewna, które swoje ważyło. Aby pozbyć się takich mebli, zwłaszcza z bloku bez windy, trzeba włożyć w to nieco wysiłku i to tego dosłownego. Jeśli nie mamy ochoty, czasu albo zdrowia, by robić to na własną rękę, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy, która zajmuje się kompleksowym opróżnianiem mieszkań przed remontem lub sprzedażą. Opróżnianie mieszkań warszawa to propozycja dla mieszkańców Warszawy i okolic, którym zależy na szybkim pozbyciu się wielkich gabarytów z mieszkania. Firma odbierająca meble zajmie się ich rozmontowaniem, zniesieniem podstawieniem odpowiedniego pojemnika, a następnie wywiezieniem we właściwe miejsce. Koszty takiej usługi są niewielkie w porównaniu do tego, ile czasu i nerwów można w ten sposób zaoszczędzić.

Warto stawiać na sprawdzone firmy

Jeśli chcemy mieć pewność, że pozbędziemy się mebli szybko i skutecznie, dobrze jest najpierw spędzić czasu na znalezieniu odpowiedniej firmy. Powinna to być wyspecjalizowana firma, która ma doświadczenie w realizowaniu tego typu zleceń. Jej pracownicy potrafią sobie poradzić nawet z dużymi i trudnymi gabarytami, dysponują odpowiednim sprzętem i akcesoriami, dzięki którym takie meble można szybko i sprawnie wynieść. Usługi wywożenia mebli warto rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy nimi zainteresowani w sezonie remontowym. Wtedy najczęściej zainteresowanie takimi firmami jest ogromne, mają więc one terminy pozajmowane na wiele tygodni naprzód. Już na etapie planowania prac remontowych warto więc pomyśleć o zaklepaniu terminu w firmie zajmującej się wywózką dużych gabarytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *