Z jakich aplikacji warto korzystać w pracy?

pexels-photo-955447

Szukasz rozwiązań, które ułatwią Ci codzienną pracę? Może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, ale bardzo pomocny może okazać się właśnie Twój smartfon. Kiedyś telefony służyły do kontaktów ze współpracownikami i klientami. Dziś mogą z powodzeniem ułatwić Ci realizację wielu zadań. Wystarczy zainstalować odpowiednie aplikacje. Jakie? Podpowiadamy!

Gmail

Gmail to Twoja obowiązkowa aplikacja. Zapewni Ci dostęp do poczty e-mailowej bezpośrednio ze smartfona, gdziekolwiek będziesz. Wiadomości przychodzą od razu dzięki powiadomieniom push, więc na bieżąco będziesz mógł je przeglądać, czytać oraz odpowiadać. Gmail oferuje jednak o wiele więcej, pozwala łączyć wiele kont i zapewnia do nich dostęp w jednej aplikacji. Tym samym w jednej aplikacji, możesz korzystać z prywatnego i służbowego konta, decydować, za pomocą którego będą wysyłane wiadomości oraz dodawać do nich etykiety.

Chrome

Z pewnością każdy użytkownik Chrome potwierdzi, że to jednak z najlepszych internetowych przeglądarek stron www. Dlatego warto ją również zainstalować w telefonie. Dlaczego? Przede wszystkim aplikacja pozwala na synchronizację z innymi urządzeniami, dzięki czemu zapewnia dostęp do tych samych informacji zarówno z pozycji komputera, jak i smartfona. Chrome pozwoli Ci dodatkowo szybko pobrać pliki oraz przeglądać strony nawet wtedy, gdy nie będziesz mieć połączenia z Internetem.

Dropbox

Kolejną aplikacją, która również może pomóc Ci w codziennej pracy jest Dropbox. Jeśli na co dzień pracujesz przy tworzeniu różnego typu dokumentów, to wiesz, jak ważne jest później, by je w bezpieczny sposób zapisać. Najpierw zapis na dysku komputera, później kopiowanie na kartę pamięci lub pendrive. Brzmi znajomo? Dzięki Dropbox zapomnisz o tym raz na zawsze. Z aplikacją możesz przechowywać różnego typu treści w chmurze – dokumenty tekstowe, pliki, zdjęcia, czy filmy znajdą się w jednym miejscy, a Ty będziesz mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca. W dogodnym dla siebie miejsce i czasie możesz je wyświetlać lub edytować, by kontynuować pracę w miejscu, w którym skończyłeś. Co więcej, sam możesz decydować o tym, kto będzie miał dostęp do znajdujących się tam treści. Możesz je udostępniać kolegom z pracy lub klientom, którzy odgrywają znaczącą rolę w realizacji danych zadań.

Evernote

Z pewnością przydałoby Ci się także narzędzie do porządkowania notatek. Jedną z najlepszych propozycji jest Evernote. Z pomocą aplikacji nie tylko możesz tworzyć nowe dokumenty w postaci notatek głosowych, ale również skanować te odręcznie napisanie. Evernote pozwala także dodawać zdjęcia, obrazy, screeny, strony internetowe oraz dźwięki. Wszystkimi treściami zebranymi w aplikacji można bardzo łatwo zarządzać, w mgnieniu oka uporządkujesz je zgodnie ze swoimi preferencjami, dzięki czemu będziesz mieć dostęp do czytelnych informacji.

Kalendarz Google

Naszą ostatnią propozycją jest Kalendarz Google, które sprawi, że nigdy nie zapomnisz o ważnych wydarzeniach, spotkaniach z klientami oraz zadaniach do realizacji. Aplikacja synchronizuje się z innymi urządzeniami, więc możesz w dowolny sposób zarządzać zapisanymi danymi.

Artykuł opracowany wspólnie ze stroną mobileclick.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *