Zadłużyłeś firmę? Które zobowiązania bankowe możesz skonsolidować?

business-debt-repayment

Kredyty konsolidacyjne cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Są dobrym rozwiązaniem, gdy mamy zbyt wiele kredytów, a spłata wszystkich comiesięcznych rat zaczyna być sporym obciążeniem dla firmowego budżetu. Jeśli zamienimy kilka kredytów na jeden, wtedy można płacić co miesiąc zdecydowanie mniej.

Konsolidacja chwilówek https://habzafinanse.com.pl/ czy kredytów to dobre rozwiązanie dla firm, które popadły w problemy finansowe. Ich źródłem często jest zadłużanie się ponad miarę. Podczas wnioskowania o kredyt czy pożyczkę, właściciel firmy skupia się przede wszystkim na tym, by otrzymać wnioskowaną kwotę. Nie zawsze jednak zastanawia się czy analizuje, jak ten kredyt w płynie na dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jeśli bowiem zadłużymy się, a firma nie zacznie przynosić wyższych zysków, comiesięczna spłata raty może być sporym problemem dla firmy.

Im więcej kredytów, tym większe trudności

Jeśli firma ma jeden kredyt do spłacenia, nie jest to najczęściej zbyt wielki problem, gdyż łatwo można pilnować wszystkich zobowiązań czy terminów spłaty. Niestety, wiele firm ma więcej niż jeden kredyt, a także często muszą spłacać pożyczki pozabankowe czy wysokie raty za sprzęt lub samochody. Wtedy spłata comiesięcznych zobowiązań nie jest już taka prosta i może się zdarzyć, że na niektóre z nich zabraknie gotówki. A trzeba przecież pamiętać, że poza zobowiązaniami wobec banków są jeszcze zobowiązania wobec ZUS i urzędu skarbowego, a także pracowników. Gdy kredytów jest zbyt wiele, zdarza się, że któryś przestaje być spłacany i firma wpada w spiralę zadłużenia. W takiej sytuacji konsolidacja wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem, które pozwoli na wyjście z finansowych kłopotów. Nie należy natomiast brać dodatkowych kredytów gotówkowych na spłatę aktualnych zobowiązań, gdyż jest to prosta droga do wpadnięcia w pętlę zadłużenia.

Skonsolidować można różne zobowiązania finansowe

Kredyty konsolidacyjne pozwalają skonsolidować wiele zobowiązań w jedno. Obejmują nie tylko kredyty bankowe, ale również pożyczki pozabankowe, raty za sprzęt czy auta oraz wiele innych zobowiązań finansowych. Po połączeniu wszystkich rat w jedną można liczyć na to, że kwota do comiesięcznej spłaty będzie zdecydowanie niższa niż do tej pory. Trzeba jednak liczyć się z tym, że okres trwania spłaty zdecydowanie się wydłuży. Wychodzenie na finansową prostą może więc zająć wiele miesięcy, a nawet lat. Trzeba również pamiętać, że jeśli skonsolidujemy wszystkie zobowiązania finansowe, należy kredyt konsolidacyjny regularnie spłacać i nie opóźniać się z poszczególnymi ratami. Nie jest również dobrym pomysłem, by w czasie spłaty tego kredytu brać na siebie dodatkowe zobowiązania finansowe. Wtedy bowiem może się okazać, że wzięcie kredytu konsolidacyjnego nie poprawiło sytuacji finansowej. Przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji finansowych, szczególnie związanych z działalnością firmy, zawsze należy zachować umiar, ostrożność i zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *